BİNLERCE KAMU EMEKÇİSİ YİNE HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE İHRAÇ EDİLDİ

Bilindiği gibi dün gece yarısı yayınlanan 677 sayılı KHK ile binlerce kamu emekçisi yine ihraç edildi. 2.349 il özel idare ve belediye emekçisinin içinde olduğu KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin listesi Sendikamız sitesinde yer almaktadır. (ekli listede 32 ile 97 arasındaki sayfalar yerel yönetimlerde ihraç edilen kamu emekçilerini göstermektedir)

Genel merkezimiz söz konusu bu ihraçlarla ilgili yaptığı ilk değerlendirme sonrası örgütümüzün bu süreçte ilk elden yapılması gerekenleri şu şekilde belirlemiştir:

  • Şubelerimiz ve iş yeri temsilcilerini derhal KHK listesi ile üye listelerimizi karşılaştırmalı, karşılaştırmada tespit edilen ihraç edilen Sendikamız üyelerinin isim-soyisim, iş yeri ile iş yerindeki ve sendikamızdaki görevi, telefon numaralarını içeren bilgilerini liste halinde düzenleyerek Genel Merkezimize bildirmelidirler.
  • Şubelerimiz olağanüstü toplantılar yaparak bu sürece ilişkin hukuki süreçle ilgili bilgilendirme yaparak mücadele programı konuşmalılar.
  • İhraç edilen arkadaşlarımızla ilgili hukuki süreci nasıl yürütüleceği ayrı bir yazı olarak düzenlenerek siteye konulmuştur.
  • Yaşanılan bu anti demokratik ve hukuk dışı süreçten dayanışmayla ve sendikalara örgütlülüğümüzü koruyarak çıkacağımız ortadadır. O nedenle ayakta kalmak için şubelerimiz bir an önce maddi ve manevi dayanışma kampanyaları düzenlemelidir.

Sürecin geneline ilişkin daha kapsamlı bilgilendirme ve ne yapılacağına dair genel merkezimin olağanüstü toplantısı ve KESK ile değerlendirmeler sonuçlarından çıkacak mücadele programı ivedi bir şekilde örgütle paylaşılacaktır.

Dayanışma ve mücadeleyle bu zor günlerin üstesinden geleceğimiz inancıyla gereğini bilgilerinize rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Liste İçin Tıklayınız