AFAD BAŞKANLIĞI İLE GÖRÜŞTÜK

BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞIYLA,
AFET VE ACİL DURUM (SİVİL SAVUNMA) ÇALIŞANLARININ SORUN VE TALEPLERİNİ GÖRÜŞTÜK
Sendikamız, Afet Acil Durum(Sivil Savunma) çalışanlarının sorunlarına ve bu sorunların çözümlerine ilişkin, Genel Başkanı, Genel Sekreteri, Sendikamız uzmanı, avukatı ve İl Afet müdürlüklerinde çalışan üyelerimizden oluşan bir heyetle birlikte 08.11.2013 tarihinde AFAD Başkanlığı ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Söz konusu bu görüşme öncesinde, ülke genelinde Afet Acil Durum(Sivil Savunma) çalışanlarından gelen talep ve öneriler doğrultusunda Sendikamız Genel Merkezinde Afet Acil Durum(Sivil Savunma) Komisyonu oluşturulmuş olup,  bu komisyonca hazırlanıp, Sendikamız Eğitim Uzmanı ve Avukatıyla birlikte değerlendirerek son şekli verilen “Afet ve Acil Durum(Sivil Savunma) Çalışanlarının Sorunları, Talepleri ve Çözüm Önerilerimiz”  konulu bir dosya hazırlandı.
Hazırlanan bu dosyayı;  8 Kasım 2013 tarihinde sabah saat 10.00 da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı ve Hukuk Müşaviri ile detaylı şekilde müzakere ettik. Öğleden sonra saat 14.00 da ise Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Sn. Fuat OKTAY ile konuyu görüşerek, çalışanların mevcut sorunlarını ve çözüm önerilerimizi kendisine yazılı ve sözlü olarak ilettik.
Söz konusu bu görüşmede, yaşanan sorunlardan bir kısmının yasal mevzuat değişikliği gerektiren konular olduğu, bir kısmının ise mevzuat değişikliği gerektirmeyen, Başkanlıkça yayınlanacak genelgeler ile işleyişte uygulama birliğinin sağlanmasına yönelik konular olduğu işaret edilip, özellikle AFAD başkanlığınca yapılacaklar konusunda Sendikamızın taleplerini ilettik.
Müzakere edilen tarafımızca hazırlanan raporun, yapılacak çalışmalarda dikkate alınacağı ve Afet Acil Durum(Sivil Savunma) çalışanlarının geleceği ve özlük haklarıyla ilgili konularda görüş alışverişinin devam etmesi gerektiği vurgulanmıştır.
Sorun ve taleplerimizle ilgili Sendikamızca AFAD Başkanlığı’na sunulan söz konusu rapor ektedir.

Rapor için tıklayınız.

af1 af2 af3 af4

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.