ANKARA SALDIRISINI VE FAİLLERİNİ KINIYORUZ

Dün akşam saatlerinde Ankara’nın göbeğinde gerçekleştirilen bir bombalı saldırı sonucu resmi rakamlara göre 28 kişi hayatını kaybetmiş, 61 kişi yaralanmıştır. Söz konusu bu saldırıyı kınıyor, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Söz konusu bu saldırı ülkemizin sürüklenmek istendiği savaş bataklığının kirli ve kanlı yüzünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Saldırıyla ilgili gerçekler tüm açıklığıyla ortaya çıkarılmalı, sorumlular, saldırının arkasındaki güçler ve bu saldırıya neden olanlar hesap vermelidir.

Ancak, saldırının üzerindeki sis perdesi henüz net bir şekilde aralanmamışken, iktidar çevrelerinden bu saldırıyı iç ve dış politikada yeni şiddet dalgalarına bahane eden açıklamalar yapılması kaygı vericidir. Aylardır sürdürülen savaş ve şiddet politikalarındaki ısrar Türkiye’nin daha büyük saldırıların hedefi haline gelmesinden başka bir sonuç vermeyecektir.

Kuruluşundan bu yana her türlü ortamda sadece barış ve kardeşliği savunan TÜM BEL SEN’liler olarak hepimizi derinden yaralayan, başta Ankara halkı olmak üzere tüm toplumda korku ve panik yaratan bu türden saldırıların bir daha tekrarlanmasının tek yolunun ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylem ve uygulamalardan uzak durarak, sorunların demokratik ve barışçıl çözümünden geçtiğine inanıyoruz.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.