Ankaralı Kadınlar Olarak Konur’da Katledilen Ceren İçin Sokağa Çıktık

Ankara Konur Sokak’ta Özel Harekat Polisi Batuhan Hergül tarafından katledilen 20 yaşındaki Ceren Baran için Ankaralı kadınlar sokağa döküldü. Gün boyu Ceren’in katledildiği yerde ‘yaşam nöbeti’ tutularak zılgıtlarla, ıslıklarla ve sloganlarla yürüyüş gerçekleştirdik

Ankara Kadın Platformu’nun çağrısıyla dün (11 Mayıs)  Konur Sokak’ta bir araya gelen yüzlerce kadın olarak, “Sevginiz, ahlakınız batsın”, “Kadın, yaşam, özgürlük” diyerek Ceren’in katledildiği noktaya yürüyüş gerçekleştirdik. Kadın katliamlarına karşı sokaktayız diyerek yaptığımız açıklamada, “Türkiye’nin doğusundaki savaşta da, Ankara’nın en işlek sokağında da erkeklerce katlediliyoruz. Kadın katilleri bu cüretini devletten alıyor. Devletin, AKP hükümetinin, sarayın savaşı ve şiddeti, Türkiye’nin her yerinde hayatımıza kast ediyor.”

“Biz kadınlar ölmek için değil, yaşamak için doğduk. Özgürlük, eşitlik ve barış ortamı içerisinde yaşamak istiyoruz. Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz. Erkek şiddetiniz, devlet şiddetiniz batsın. Var gücümüzle haykırıyoruz; öldüren sevgi istemiyoruz. Kadın katliamına karşı sokaktayız, isyandayız” denildi.

Açıklamanın ardından Ceren’in katledildiği saatte karanfil bırakarak yaşam nöbetini devam ettirdik. Eylem sloganlarla son buldu.

1 2 3 5 6 7 8 9 10

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.