BİTLİS BELEDİYESİ İLE TÜMBEL-SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Belediye konferans salonunda yapılan imza törenine Bitlis Belediye Eş Başkanları Nevin Daşdemir ve Hüseyin Olan, Şube Eşbaşkanı Mahmut HAKİMOĞLU ve Fatma ULUN, BDP Bitlis İl Başkanı Mehmet Can Demir, Bitlis Ticaret Odası Başkanı Davut Tezcan, Bitlis Barosu Başkanı Av. Enis Gül, İHD Bitlis Temsilcisi Hasan Ceylan, Tümbel-Sen Genel Sekreteri Ferit Epözdemir, KESK Bileşenleri Temsilcileri ve belediye personelleri katıldı
Tümbel-Sen Genel Sekreteri Ferit Epözdemir Bitlis’in tarihi konumuna değinerek ‘Bitlis Kürt tarihinde önemli bir ilim irfan merkezidir. Kürt halkı için sembol bir kenttir. Seçimlerde gösterilen başarı için tekrardan kutluyorum. Belediye seçimlerinin kazanılmasının üzerinden üç ay geçmemişken emekçiye değer veren bir zihniyetten gelindiği için toplu iş sözleşmesine öncelik verildi. Bunun için de başta eş başkan arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. ‘ dedi.
Toplu iş sözleşmesine sadece ekonomik fayda olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yapan Epözdemir ‘Toplu iş sözleşmesi sadece ekonomik fayda olarak görülmemeli. Bu emekçiye verilen değerin göstergesidir.
İmza töreninde ilk konuşan Şube Eşbaşkanı Mahmut HAKİMOĞU Demokratik katılımcı Belediyecilik anlayışından gelen Belediye Eşbaşkanların emek ve emekçilere verdikleri değerden dolayı teşekkür ederek, Toplu sözleşmenin sadece çalışanların hanesine girecek para olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek, “Bu sözleşmeyi kamu emekçilerinin yıllarca vermiş olduğu grevli toplu sözleşmeli sendikal hak mücadelesine bir katkı olarak algılanmalıdır, Diyen Hakimoğlu Yapacağımız bu Toplu İş sözleşmesinde Üyelerimiz Belediye çalışmalarında söz sahibi olacaklardır diye konuştu.

 

1 2 3 4 5

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.