BUCA BELEDİYESİ’NDEN MEMURA YÜZDE 31 REKOR ZAM

Buca Belediyesi ile Sendikamız arasında,  231 kadrolu ve 15 sözleşmeli memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yüzde 31’lik rekor zam oranıyla sonuçlandı. Zam oranı ve kapsamıyla dikkat çeken toplu sözleşmede ilklere de imza atıldı. Eşine şiddet uyguladığı tespit edilen memurun iyileştirme zammının eşine ödenmesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın memurların izinli sayılması ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın ikramiye kapsamına alınması dikkat çeken maddeler oldu

Genel Başkanımız Ömer Salih EROL’un katılımıyla yapılan toplu sözleşme imza töreninde memurlar, Buca Belediye Başkanı Levent PİRİŞTİNA’yı  “Emek dostu Levent Başkan” sloganlarıyla karşılayıp, iyilik madalyası taktı. Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih EROL, Buca Belediyesi ile yaptıkları sözleşmesinin çalışanların ekonomik hakları açışından örnek olacak bir sözleşme olduğunu belirtirken, ” Belediye Başkanımız, ‘İnsanların yaşam standardını nasıl iyileştirmem gerekiyorsa o şekilde yapacağım’ dedi ve sözleşmeyi ona göre hazırladı. Bundan sonra memurlarımız CHP‘li Belediyelerimizde bankamatik memurluğu yapmayacak, Başkanımızın çalışmalarında her zaman arkasında olacaktır” diye konuştu.

Personeline seslenen Buca Belediye Başkanı Levent PİRİŞTİNA ise” Vicdanım, gönlüm çok rahat. Hak edileni, emeğin karşılığını protokol altına alıyoruz. Gönül bundan da fazlasını istiyor ama tüm kaynaklarımızı zorlayarak bu rakama ulaştık. Hedeflediğimiz kenti yaratmada bu sözleşmenin sizlere daha bir cesaretlendirici olacağına inanıyorum. Sizlerle alın teri dökmekten çok mutluyum” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşmeyi imza altına almak için çalışanlarla birlikte meclis salonuna geçen Başkan Levent PİRİŞTİNA, sözleşme şartları hakkında bilgi verdi. Kadına yönelik şiddete karşı sonuna kadar savaşacaklarını belirten Başkan PİRİŞTİNA, eşine şiddet uyguladığı tespit edilen memurun maaşına uygulanan iyileştirme zammının eşine verileceğini açıkladı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde memur personelin izinli sayılacağını da belirten PİRİŞTİNA, dini bayramların yanında 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın da ikramiye kapsamına aldıklarını açıkladı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Genel Başkanımız Ömer Salih EROL ve İzmir Şube Başkanımız Faruğ VERGİLİ, çalışan dostu politikalarından dolayı Buca Belediye Başkanı Levent PİRİŞTİNA’ya plaket ve çiçek verdi.

1 2 3 4

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.