BURSA NİLÜFER BELEDİYESİYLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADIK

Nilüfer Belediyesi ile Sendikamız arasında, 329 kadrolu ve 22 sözleşmeli statüdeki kamu emekçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı

Nilüfer Belediyesinde çalışan sendikamız üyesi kamu emekçileri toplu sözleşme sevinci yaşadı. Toplam 351 kamu emekçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. 2 yıl geçerli olacak sözleşmeye göre çalışanların maaşları net 710 lira artacak.

Halk Evi Sanat Galerisinde düzenlenen imza törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Bursa Şube Başkanı Sami Yıldız ile Balıkesir, Eskişehir, Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne ve Konya’dan şube başkanları ve çok sayıda personel katıldı.

Törende, Nilüfer’de bir toplu iş sözleşmesini daha imzalamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesinde hizmet alım yoluyla çalışanların da işçi ve memurlarla aynı haklara sahip olmalarını istediğini söyledi.

Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih Erol da Başkan Mustafa Bozbey’e verdiği destekten dolayı üyelerimiz adına teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Bozbey ve Ömer Salih Erol ve Bursa Şube Başkanı Sami Yıldız toplu sözleşmeye imza attı.
2 1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.