DERSİM’DE 6 İLÇE VE BİR BELDE BELEDİYESİ İLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADIK

Sendikamız ile Dersim merkez, Ovacık, Hozat, Pertek, Nazımiye, Mazgirt, Pülümür ve Darıkent Belediyeleri arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Toplu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanması üzerine Tunceli Belediye Konferans Salonu’nda imza töreni düzenlendi.

Düzenlenen imza törenine Sendikamız Genel Başkanı Vicdan Baykara, Genel Sekreterimiz İzzettin ALPERGİN ve Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin, Hozat Belediye Başkanı Cevdet Konak, Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel, Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Pertek Belediye Başkanı Kenan Çetin, demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törende konuşma yapan Sendikamız Genel Başkanı Vicdan Baykara, Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin ve Pertek Belediye Başkanı Kenan Çetin, sendikal mücadelelerin önemine değindi.

Tunceli Belediyesi ile imzalanan toplu sözleşmeyle, daha önce 1 Mayıs, 8 Mart gibi günlerin tatil edilmesine ilaveten 21 Mart’ın da tatil edilmesi kabul edildi.

Sözleşmeyle ayrıca Sendikamız üyesi çalışanlara yıllık 360 TL iyileştirme sağlanırken, yıllık 300 TL olan ikramiye tutarı da 100 TL’lik artışla 400 lira oldu.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.