EPSU HEYETİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ.

Türkiye’ye gelen Avrupa Kamu Hizmeti Sendikaları Federasyonu (EPSU) Genel Başkanı Isolde Kunker Weber, EPSU Genel Sekreteri Jan Willem Goudriann, İsveç ST Sendikası Temsilcileri Britta Lejon, Karin Brunzell ve Mikael Raukel ile Hollanda FNV Sendikasından Eric Vermeulen sendikamızı ziyaret ederek genel merkez yöneticilerimizle görüştüler.

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz’ün de katıldığı görüşmede sendikal alanda yaşanan sorunlar dile getirildi.

Genel Başkanımız Erdal BOZKURT ise yaşadığımız antidemokratik uygulamalar, halkın iradesinin yok sayılarak kayyum atanan belediyeler, OHAL süreci, ihraç olan üyelerimiz ve sendikal alanda yaşadığımız baskılar ile üyelerimizin karşı karşıya kaldığı sorunlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Baskı ve zulme karşı yıllardır kesintisiz bir şekilde sürdürdüğümüz mücadelemizden değil bir adım dahi geri atmak, aynı inanç ve kararlılıkla devam edeceğimizi ifade etti.

Sendikamızı ziyaret eden heyet ise Türkiye’deki sendikal sorunları ve mücadeleyi takip ettiklerini ve dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini, bugün görülecek olan KESK’lilerin duruşmasına katılacaklarını belirttiler.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.