Eskişehir’de Sendikamız Zabıta Haftasını Kutladı

Eskişehir Tüm Bel Sen Şubemiz, Zabıta Teşkilatının 190. kuruluş yıl dönümü ve Zabıta Haftasını coşkulu bir törenle kutladı

Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşen törende zabıtalar adına açıklamayı Tüm Bel-Sen Eskişehir Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Erol Yılmaz okudu. Zabıtalar haftasının 190. yılını bu yıl da buruk kutladıklarını dile getiren Erol Yılmaz açıklamasında Zabıtaların sorunlarına değindi:

“Zabıta emekçilerinin yaşamlarını tıkayan sorunlar kangren haline gelmiştir. Zabıta emekçileri ekonomik ve sosyal hakları bakımından gerekse de özlük hakları bakımından büyük sorunlar yaşamaktadır. Zabıta çalışanları diğer kamu çalışanlarından farklı olarak uzun süreli, gece gündüz demeden 24 saat esasına göre görev yapmakta, buna karşılık gerçek emeklerinin çok altında maaş almaktadırlar. Sendikamız, sorunların çözümü için TBMM nezdinde gerekli yasal ve idari düzenlemeler yapılması ve hukuksal alanda meşru mücadele etmektedir. Genel İdari Hizmetler sınıfında olan zabıtalar yaptıkları görev zorluğu nedeniyle bu hizmet sınıfından çıkarılmalı ve 657 sayılı DMK 36. Maddesine 12 hizmet kolu olarak Belediye Zabıtası Hizmetleri Sınıfı ibaresi eklenmelidir. Zabıta memurlarına yıpranma hakkı tanınmalı, fiili hizmet zammından yararlanmaları sağlanmalıdır.”

Tüm zabıta emekçisi arkadaşlarımızın Zabıta Haftası kutlu olsun. Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.