GAZİANTEP ŞUBEMİZ 22. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLADI

Gaziantep Zirve Park’ta gerçekleştirilen 22. Kuruluş yıldönümü etkinliğine, Sendikamız Genel Başkanı Vicdan BAYKARA ile Gaziantep Milletvekili Mehmet ŞEKER, Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanı Av. Mehmet GÖKDAĞ, Pazarcık Belediye Başkanı Kamil DALKARA, Narlı Belediye Başkanı Metin ERGÜCE, KESK bileşenleri Başkan ve yöneticileri, Belediye Meclis üyeleri, İl genel Meclisi üyeleri, sendikamız eski şube yöneticileri ile üyelerimiz katıldı.
Gecenin açılışında söz alan Sendikamız Genel Başkanı Vicdan BAYKARA bu güzel geceyi hazırlayan Gaziantep şubemize teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Sendikamız büyük bir özveri ve yoğun bir emekle yoğrularak bugünlere geldi. Geriye baktığımızda bugünlere kolay gelinmedi. Siyasi iktidarların bütün anti demokratik engellemelerine, baskı ve şiddet politikalarına karşı sürdürdüğümüz dişe diş direnişe 22 yıllık tarihimiz tanıktır.” dedi
AKP iktidarının her tülü antidemokratik baskı ve uygulamalarının haklar yasalardan önce gelir’ şiarıyla mücadele eden TÜM BEL-SEN’in örgütlenmesini ve yeni toplu sözleşmeler imzalamasını engelleyemediğini belirten BAYKARA , “Büyük özveri ve yoğun emekle yoğurduğumuz bu mücadelede kazanan biz olacağız. Çünkü özgürce, Eşitçe, Kardeşçe ve Barış içinde yaşayacağımız yarınları yaratacak olan bizleriz’’ dedi.
Baykara’nın ardından söz alan Gaziantep Şube başkanı Ebubekir HANÇERKIRAN ise gecede yaptığı konuşmada Gaziantep TÜM BEL-SEN şubesinin çalışmaları ve faaliyetleri konusunda bilgi vererek, kuruluş yıl dönümümüze katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.
Zirve Parkta düzenlenen gecede emekli olan 6 sendika üyemize birer plaket verildi.  Plaket töreninde Gaziantep CHP İl Başkanı Av. Mehmet Gökdağ  yaptığı kısa konuşmada; Bu geceyi organize eden Gaziantep TÜM BEL-SEN şubesine yürekten teşekkür ediyorum. Burada demokrasi güçleri olarak ‘’faşizme karşı birleşemeyenler, faşizmin zindanlarında birleşirler’’ dedi.
Zirve Parktaki gece, coşkulu bir şekilde eğlenilerek geç saatlere kadar devam etti.
g2 g3 g1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.