GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN

Muhalif olan toplumsal kesimleri susturmayı, toplumu sindirmeyi amaçlayan anti demokratik ve hukuk dışı saldırılar kapsamında aralarında Sendikamız Genel Sekreteri Yılmaz YILDIRIMCI, genel Eğitim, Basın Yayın ve Dış İlişiler Sekreteri Adem Yavuz KAYA ve Merkez Denetleme Kurulu Başkanımız Yusuf GÜLER’in de olduğu Sendikacılar, insan hakları savunucuları, siyasi kurum temsilcileri bu sabah saatlerinde evleri basılarak gözaltına alınmıştır.

Savaş ve şiddet politikalarını onaylamayıp barış, demokrasi ve özgürlük çağrıları yapan aralarında Sendikamız yöneticilerinin de olduğu kişilerin hukuksuz bir şekilde gözaltına alınması; ülkemizin sorunlarını çözmek bir yana, çözüm önerenlere yönelik yeni bir saldırı dalgasıdır.

Haklarında her hangi bir soruşturma çağrısı yapıldığında savcılıkta ve ya emniyette ifade verme konusunda herhangi bir tereddüt yaşamayacak sendikamızın yöneticilerinin de aralarında olduğu demokratik kurum temsilcilerinin sabah saatlerinde evleri basılarak gözaltına alınmalarının nedeni hukuki bir gereklilik değil toplumu sindirmek ve arkadaşlarımızı sözde itibarsızlaştırmadır.

Bu tür antidemokratik uygulamalar ile ne toplum sinecek, ne de emek ve demokrasi mücadelesi yürüten aralarında sendikamız yöneticilerinin de olduğu kişiler itibarsızlaşacaktır. İçerisinden geçtiğimiz bu karanlık günler; emeğe, demokrasiye, barışa ve özgürlüklerine inananlar ve hukuka adanmış yüreklerle aydınlanacaktır.

Bilinmelidir ki, kendi iktidarlarını korumak için toplumu baskı, gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışanların karşısında emeğin, demokrasinin, barışın, eşitliğin ve özgürlüğün savunucuları mücadelelerinden bir an olsun geri adım atmayacaktır.

Her seçim dönemi arifesinde baskıyı toplumda yeniden hissettirmek için yapılan bu hukuksuzluklar, Yerel Seçimlere doğru giderken ve yaşanan ekonomik krize karşı duruşu örgütlemek isteyen bizleri yıldırmayacak, demokratik haklarımızı kullanmaktan alıkoymayacaktır.

Sendikamız Genel Sekreteri Yılmaz YILDIRIMCI, Genel Eğitim, Basın Yayın ve Dış İlişiler Sekreteri Adem Yavuz KAYA ve Merkez Denetleme Kurulu Başkanımız Yusuf GÜLER’in de aralarında olduğu demokratik kurum temsilcilerine yönelik bu anti demokratik ve hukuksuz saldırıya derhal son verilmeli, arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.