HALKIN DEMOKRATİK İRADESİ GASP EDİLEMEZ

Kendisinden başka kimseye siyaset yapma hatta konuşma hakkı bile tanımamaya çalışan tekçi AKP-MHP iktidarı, yerel yönetimlerde kayyumlarla gasp ettiği halk iradesini yüz binlerce oy ile seçilen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk GERGERLİOĞLU’nun vekilliğini, bir haberi sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle hakkında açılan göstermelik bir mahkemede mahkum edilmesine dayanarak düşürmesiyle devam ediyor.

Başta KHK’larla hukuksuz bir şekilde ihraç edilen kamu emekçileri olmak üzere, kimliği, cinsiyeti, siyasal tercihleri fark etmeksizin tüm ezilenlerin ve hak mahrumiyeti yaşayanların mecliste ve meydanlarda sesi olmuş, yüz binlerce vatandaşın oyu ile seçilen, bir hekim ve bir insan hakları savunucusu Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk GERGERLİOĞLU’nun vekilliğinin düşürülmesi halkın demokratik iradesine yönelik bir darbedir.

Halk iradesine ve siyaset yapma hakkına yönelik yapılan darbeleri kabul etmiyoruz. Demokrasinin üzerindeki karanlık ellere karşı aydınlık ve demokratik bir Türkiye için kararlılıkla mücadele edeceğiz.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.