HUKUKSUZ AÇIĞA ALINMALARLA İLGİLİ -BİLGİLENDİRME-

BİLGİLENDİRME;

Ülkemiz tarihinin en kanlı darbe girişimi sonrası, iktidarın yaşananları fırsata çevirme, muhalefeti susturma girişimleri son hızla devam etmektedir.

Bu süreçte iktidar “bulanık suda balık avlama” bütün muhaliflerden kurtulma gayretkeşliği içerisinde bütün muhaliflere karşı cadı avı başlatmıştır.

Sendikamız; kurulduğu andan itibaren anti demokratik uygulamalara, insan hakları ihlallerine ve her türlü darbeye karşı barikat olmuştur.

Bilinmelidir ki sendikamız Tüm Bel-Sen laik, eşit, özgür, demokratik bir ülkede bütün farklılıkların bir arada kardeşçe yaşamasını savunmuştur.

Şu ana kadar ülke genelinde sendikamız üyesi 41 yerel yönetim emekçisi açığa alınmıştır. Bunların belediyelere göre dağılımı aşağıdaki gibidir:

Ankara Büyükşehir Belediyesi 3, Keçiören Belediyesi 3, Antalya Büyükşehir Belediyesi 1, Uşak Belediyesi 3, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1, Körfez Belediyesi 2, Ağrı Patnos Belediyesi 1, Gaziantep Belediyesi 2, Siirt Belediyesi 1, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 13, İETT Genel Müdürlüğü 7, Kağıthane Belediyesi 1, Küçükçekmece Belediyesi 1, Sancaktepe Belediyesi 2 kişi olmak üzere toplamda 41 kamu emekçisi.

Sendikamız bu haksız ve hukuksuz açığa almalar karşısında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün olanakları ile üyelerinin ve haksızlığa uğrayanların yanında olacaktır.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.