İSTANBUL 3 VE 5 NOLU ŞUBELERİMİZDE EĞİTİM YAPTIK

Sendikamız İstanbul 3 ve 5 nolu şubelerin düzenlemiş olduğu 2 günlük “Savaşa, Sömürüye, Baskıya, Ayrımcılığa Karşı Kadınız, Tüm Bel-Sen’liyiz, Birlikteyiz” şiarı ile İstanbul Şile’de  17-18 Ocak 2015 tarihlerinde kadın buluşması gerçekleştirmiştir

Genel Merkez Kadın Sekreterimiz Meliha Beysülen’in de katılımı ile gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmamızın ilk konusu Dr. Erkan Aydoğanoğlu’nun sunmuş olduğu “Sendikalarda Örgütlenme” konusu, Dr. Handan Çağlayan’ın sunmuş olduğu “Kadın Tarihi, Kadın Ve Sendika, Kadın İstihdamı” başlıklı çalışmalarını aktarmıştır. 2. Gün Eğitim Sen Kadın Sekreteri Pınar Antuntaş “Toplumsal Cinsiyet” konusunu aktarmıştır. Ayrıca Sinan Yıldırım “Laiklik ve Sekülerizm” konulu eğitim çalışmalarını bizlerle aktarmıştır.

Eğitim çalışmamızın sonunda 2 günlük çalışmamızın değerlendirmesini katılımcılarla birlikte yaptık. Önümüzdeki döneme ilişkin yapılacaklarla ilgili arkadaşlar önerilerini ilettiler, birlikte yapılacaklarla ilgili hedeflerimizi belirledik. Ayrıca katılımcılara çalışmalarımızla ilgili bir anket sunduk. İleriki günlerde anketleri Merkez Kadın Sekreterliğimize ileteceğiz.

1 2 3 4 5 6 7 8

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.