GENEL BAŞKANIMIZ, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NU ZİYARET ETTİ.

Sendikamız Genel Başkanı Erdal Bozkurt ve İzmir şube yöneticilerimizin yer aldığı bir heyetle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek, Büyükşehir ve bağlı kuruluşlarda çalışan kamu emekçilerinin uzun yıllardır mücadelesini yürüttüğü ulaşım ve yemek talepleri konusundaki beklentileri aktardık. Kamu emekçilerinin Türkiye’deki son yıllarda yaşanan gelişmelerden belki de en çok etkilenen kesim olduğunu, iş güvencesinin gasp edilmeye çalışıldığını, yine Türkiye’deki ekonomik gelişmelerin yarattığı yoksulluğun etkilerini kamu emekçilerinin yoğun bir biçimde yaşadığını vurguladık.

Heyetimiz daha sonra Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı’yı da makamında ziyaret etti. Ziyaretimizde yemek ve ulaşım hakkı konusundaki talepleri, yürüttüğümüz mücadeleyi ve çalışanların beklentilerini detaylı biçimde konuşma imkanı bulduk.

ULAŞIM HAKKI TALEBİNE DAİR SOMUT GELİŞME

Hükümetle Ağustos ayında yapılan toplu görüşmeler neticesinde il ve ilçe belediyelerinin çalışanlarına ulaşım kartı sağlamasının önündeki mevzuat anlamındaki son engelin de kalktığını ifade ettiğimiz görüşmede Sn. Karcı, ESHOT’un il ve ilçe belediyelerindeki kamu çalışanların işe gidiş gelişlerinde kolaylık sağlayacak bir ulaşım tarifesi ve kart konusunda bir çalışma yürüttüğünü, bu hazırlık doğrultusunda 2018 yılı başında ESHOT’un üzerinde çalıştığı tarifenin geçerli olduğu bir ulaşım kartını çalışanlara sağlamayı planladıklarını aktardı.

Yemek-ulaşım-kreş hakkı konusunda ısrarlı, eylemli ve faaliyetli bir mücadeleyi sürdürdüğümüzü, bunun somut sonuçlarını görmeyi olumlu karşıladığımızı belirterek, süreci takip edeceğimizi ifade ettik.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.