KESK 8 Mart Afiş Yarışması 2020

KESK 8 Mart Afiş Yarışması 2020

KESK 8 Mart Afiş Yarışması 2020

KONU: 8 Mart Afişi

YARIŞMANIN AMACI:

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK ) Kadınların  Uluslararası Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü olan 8 Mart için  afiş tasarım yarışması düzenlemeyi, birinciliğe değer bulunan eseri 8 Mart afişi olarak üretip, konfederasyon olarak kullanmayı amaçlamaktadır.

Başvuru Formu için tıklayınız

KATILMA KOŞULLARI:

 1. Yarışma, profesyonel ve amatör tüm kadın tasarımcılara açıktır.
 2. Yarışmacı, yarışmaya katılmak için, katılım formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurup afiş tasarımının arka sağ üst köşesine yapıştırır.
 3. Yarışmaya gönderilen tasarımlar; 50×70 cm. olarak kullanılmak üzere tasarlanır.
 4. Afiş Tasarımı 50 x 70 cm olarak , 6 mm fotoblok sıvama baskısıyla birlikte afişin orijinali yüksek kalitede dijital ortamda CD’ye veya flash belleke kaydedilerek teslim edilir.
 5. Yarışmaya katılacak eserler, iki mukavva arasında, rulo yapılmadan ve kırılmayacak şekilde ambalajlanmış olarak teslim edilir.
 6. Afiş tasarımında bulunması gereken öğeler; “8 Mart”, “Doğa Benim, Üreten Benim, Emek Benim, Yaşam Benim, Ben Kadınım” sloganı, KESK Kadın logosudur (indirmek için tıklayınız).
 7. Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 eserle katılabilir; ödüle hak kazanan yarışmacının en fazla bir eseri ödüllendirilir.
 8. Yarışmacı, tasarımını 03 Şubat 2020 saat 17:00 ye kadar (KESK Selanik 2 NO:44/ 1 Kızılay / ANKARA) adresine elden yada kargo ile teslim eder. Geç başvurular kabul edilmez. Posta ve Kargo sırasında doğabilecek gecikme veya kayıptan konfederasyonumuz sorumlu değildir; posta ve kargo masrafı yarışmacı tarafından karşılanır.
 9. Yarışmaya katılacak afiş tasarımları geri verilmez.
 10. KESK, jüri tarafından belirlenecek afiş tasarımlarını sergileme hakkına sahiptir.
 11. “8 Mart” konulu afiş tasarım yarışmasına katılan eserler arasından seçici kurul, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda ve kendi takdir hakkı çerçevesinde dereceye girmeye en uygun eserleri belirler. Ancak ödüle layık eser bulunup bulunulmaması, ödüllerin bir kısmının dağıtılıp dağıtılmaması seçici kurulun takdirindedir.
 12. Dereceye giren eserler 10 Şubat 2020 tarihinden sonra duyurulur.
 13. Ödül alan tasarımların tüm telif hakları KESK’ e aittir.
 14. Yarışmaya eser gönderen her katılımcı yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

SEÇİCİ KURUL :

SEBAHAT DEMİREL  AKKAYA

HATİCE ERBAY

FAHRETTİN ENGİN ERDOĞAN

SEMA KORKMAZ

BERNA YANGIN

REYYA ADVAN KOYUNCU

CANAN AŞAN ÇALAĞAN

GÜLİSTAN ATASOY TEKDEMİR

 

ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü 2000 TL

İkincilik Ödülü 900 TL

Üçüncülük Ödülü 500 TL

İLETİŞİM:

KESK Selanik 2 NO:44/ 1 Kızılay / ANKARA

Tel:0 312 436 71 11 – e-posta:  kesk@kesk.org.tr