KESK METAL İŞÇİLERİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

KESK Şubeler Platformu Sabri Yalım Parkı’nda yaptığı açıklamada, tüm işçi ve emekçileri metal işçilerinin mücadelesine bulundukları alanlarda destek vermeye davet etti

Renault ve Tofaş’ta başlayan eylemlere destek amaçlı KESK Şubeler Platformu Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Metal işçilerinin direnişinin mücadele tarihine önemli bir deneyim kazandığını belirten KESK Dönem Sözcüsü Erdal KARAKUŞ ;  Kamu emekçilerinin bu deneyimden gerekli dersi çıkaracağını belirtti. İşçilerin taleplerinin tüm işçi ve emekçilerin talepleri olduğunu ifade eden Karakuş, elde edilen kazanımın herkesin kazanımı olacağını belirtti. KESK, emekten ve işçiden yana olan herkesi bulundukları noktada işçilere destek vermesini istedi.

İŞÇİLER KISKAÇTA
KESK Dönem Sözcüsü Erdal KARAKUŞ, işçilerin onurlu mücadelesini selamladıklarını belirtti. İşçilerin mücadelesinin patron yanlısı sendika ve sefalet ücretine karşı artık baş kaldırdığını belirten Karakuş , “Sendikal bürokrasi ve 2 yıllık olan sözleşmelerinin 3 yılla çıkartılmasına karşı direnişe geçtiler. Direnişte olan bir işçinin ‘Bir yandan sendika bir yandan MESS işçiyi biçiyordu. Artık yeter dedik ve mücadeleyi başlattık’ bu sözleri yaşanan tüm süreci özetlemektedir. Bu ülkenin işçileri emekçileri, sadece patronların, siyasal iktidarların değil, patronlardan yana olan sendikaların kıskacındadır” dedi.

TALEPLER DERHAL KARŞILANMALI
Kamu Emekçileri Sendikası olarak hormonlu yapıları en iyi kendilerinin tanıdığını belirten Karakuş, “kendi iş yeri temsilcilerini seçmek, talep ettikleri ücretlerde işçiler sonuna kadar haklıdır. Patron yandaşı sendika ve patronlar işçilerin eylemlerini provoke eden açıklamalar yapıyor. Oysa işçilerin eylemleri yasa dışı değil, aksine anayasaya, uluslar arası sözleşmelere aykırı değil, barışçıldır. Hukuksuz olan metal işçilerin haklarının ihlal edilmesidir” dedi.

1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.