KESK ŞUBELER PLATFORMU İZMİR’DE YAŞANAN TUTUKLAMLARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLMASI YAPTI

KESK Şubeler Platformu İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde,  13 Kasım günü, çeşitli kentlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında Sendikamız İzmir 1 Nolu Şube İşyeri temsilcisi Erol Hanbayat ve Uğur Tepe’nin de bulunduğu yaklaşık 70 kişinin gözaltına alınmasını kınayan bir basın açıklaması yaptı
Sendikamız İzmir şube üye ve yöneticilerinin de katıldığı söz konusu basın açıklamasını KESK İzmir Şubeler Platformu adına okuyan Veli ATANUR, gözaltı ve tutuklamaların tek amacının emek ve demokrasi mücadelesini yıpratmak olduğunu belirterek, Türkiye’de seçilmiş siyasetçilerin, gazetecilerin, öğrencilerin, bilim insanlarının ve sendikacıların terör suçlamasıyla ve herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin hapsedildiğine vurgu yaptı.
Türkiye tutuklu ve hükümlü sayılarının dünya rekoru kırdığı bir ülke haline geldiğini belirten ATANUR “Ülkemiz 12 Eylül Askeri Rejimine rahmet okutan bir baskı dönemine girmiştir. AKP İktidarı sesini yükselten herkesi uyguladığı baskı ve yıldırma politikaları ile sindirmeye çalışmaktadır. Bu karanlık tablo içinde toplumun tüm muhalif kesimleri ya cezaevlerinin demir parmaklıkları ya da polis şiddeti ile karşı karşıya kalmaktadır” dedi.
i

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.