KOCAELİ ŞUBEMİZ TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİ İLE TOPLU SÖZLEŞME YENİLEDİ

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi Yalova Taşköprü Belediyemiz ile Toplu Sözleşme imzaladı. Sözleşme hükümlerimizde en üst tavan tutardan aylık ödeme; sosyal ve özlük haklarımızın yanı sıra 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününde “kadın emekçilere” tatil verilmesi hükmü de yer aldı

Sözleşme gereğince belirlenen ücret tüm personele eşit ödenecek.

Sözleşme Törenine; Kocaeli Şube Başkanı Erdal KARAKUŞ, Şube Sekreteri Güzide SAATCİ, Hukuk ve TİS Sekreteri Ceylan KUZLU, Örgütlenme Sekreteri İsmail Hakkı GÜVEN, Mali Sekreteri Selim EREN, Yalova İl Temsilcisi Gültekin AKSOY, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Şengül Demirer, Cahit TÜRK, Taşköprü temsilcimiz Serkan ŞAHİN ve üyelerimiz katıldılar.

Belediye Başkanı Sn. Nedret GÜLEN , “ Emekçiler ve Siyasi Partilerin, ancak onurlu Toplu Sözleşmeler ile halklara ve ülkeye katkı sağlayabileceğini, bu konuda kişisel olarak her zaman katkı sunmaya hazır olduğunu “ ifade etti.

Şube Başkanı Erdal KARAKUŞ ise ; ” Ülkemizde emekçilerin ve özelde Kamu Çalışanlarının “kapıkulu” haline ve açlık sınırında çalışma şartlarına sürüklenmek istendiği, güvencesizliğin, performans adı altında rekabetin dayatıldığı, siyaset yapma hakkımızın halen yasaklı olduğu, yerel yönetimlerin demokratik bir şekilde yerinden halk meclislerince yönetilme amacımıza diktatörce karşı çıkanların olduğu bugünlerde imzaladığımız toplu sözleşmeler aynı zamanda özgürlüğe ve demokrasiye de katkı sunmaktadır.

Demokratik yerel yönetimler aynı zamanda, barışa da kardeşliğe de katkı sunacaktır. Sayın Belediye Başkanımıza, katılımcı Belediyecilik ve Çalışma yaşamına sunduğu bu katkıdan dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Taşköprü Belediyemiz bugün iş barışı ve onurlu bir yaşam için önemli bir adım atmıştır”. Şeklinde konuştu.

 

1 2

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.