KOCAELİ TAŞKÖPRÜ BELEDİSİ İLE İLE EN ÜST ÜCRET DÜZEYİNDEN TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

Kocaeli Şubemiz; 3 dönemdir örgütlü olduğumuz Yalova İli Taşköprü Belediyemiz ile 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme imzaladı. En üst ücret düzeyinden imzalanan toplu sözleşmeye göre, tüm çalışanlar eşit olarak yararlanacak.

Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen sözleşme etkinliğine üyelerde katılım gösterdi. Törende konuşan Şube Başkanı Erdal Karakuş;  “Yeryüzünde gelişmiş demokrasilerin 4 temel ortak kriteri var. Birincisi gelişmiş sendikalar ve emek örgütlerinin varlığı. İkincisi bağımsız hukuk ve medyanın varlığı. Üçüncüsü üniversitelerin ve bilimsel kurumların bağımsızlığı. Dördüncüsü ise toplumsal barışı sağlayan, eşit yurttaşlığa dayalı anayasaların varlığı.  Bugün burada toplu sözleşmeyi imzalayarak, sadece çalışanların ekonomik haklarını korumuş olmuyoruz, sadece iş barışını tesis etmiş olmuyoruz. Aynı zamanda ülkede bulunan anti demokratik tüm uygulamalara karşı, gerçek bir işyeri nasıl olur, gerçek bir emek örgütü nasıl davranır, gerçek bir demokrasi nasıl kurulur, bu mücadelenin harcına bir tuğla daha koymuş oluyoruz. Tüm bu mücadeleler ülke genelinde birleşip bize aydınlık onurlu barış dolu geleceğe taşıyacaktır. Sözleşmemiz ile hem sayın Belediye Başkanımızı hem de örgütlü gücüne sahip çıkan üyelerimizi kutluyorum” Dedi.

Ardından söz alan Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen ise ; “Belediyecilik anlayışlarında, eşit, şeffaf, halkçı hizmet olduğu kadar çalışanların da refahını ve haklarını korumak olduğunu, bu anlayış ile hizmet üretmeye devam edeceklerini ve imzalanan sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını dilediğini” ifade etti.

İmza töreninin ardından Şube Yönetimince, Belediye Başkanı Nedret Gülen’e emekçilere pozitif ve eşitlikçi yaklaşımlarından dolayı bir plaket verildi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.