KUMRU ÖĞRETMENİ YAŞATMAK İÇİN DAYANIŞMAYA

İzmir 1 nolu şubemizin Denetleme kurulu üyesi, İZSU çalışanı Ali Ekber Konak arkadaşımızın sevgili kız kardeşi Kumru öğretmen, 8 Haziran 2014 tarihinde geçirdiği talihsiz ve büyük bir kaza sonucu yaşam mücadelesi veriyor. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve atandığı Yüksekova’da, evinde uyuduğu sırada yandaki binanın inşaatının duvarının çökmesi sonucunda uzun süre oksijensiz kaldı. Van’a sevk edilen Kumru öğretmen buradan aylar sonra ailesinin de yaşadığı İzmir’e Ege Üniversitesi Hastanesine nakledildi. Şu an Kumru öğretmen Bornova’da ailesinin yanında tedavi için bekliyor.

5

KUMRU İÇİN UMUT VAR

Ali Ekber arkadaşımızın kardeşi için verdiği mücadele ile Kumru öğretmen için, Almanya’da 30 bin Euro karşılığında tedavinin mümkün olduğunu öğrendik. 30 bin Euro ise Kumru’nun mücadeleci, emekçi ailesi için bulunamayacak kadar çok ama bizim dayanışmamızla toplanması mümkün bir para.

Üyemizin kardeşi, genç bir kadın öğretmenin hayata dönmesi için 30 bin Euro engel olamaz! Bizim dayanışmamızla ortadan kalkmayacak bir engel yoktur!

Bütün şubelerimizi, üyelerimizi arkadaşımız Ali Ekber Konak’ın kız kardeşi “Kumru öğretmeni yaşatmak için bağış kampanyası” yürüterek dayanışmaya çağırıyoruz. Çünkü dayanışma da mücadeleye dahildir.

 

2 3 4

Kumru öğretmenin geçirdiği talihsiz kazanın haber linkleri:

http://www.haberturk.com/gundem/haber/955821-yikilan-duvarin-altinda-kaldi

http://yuksekovagundemi.com/izmir-uzerine-duvar-coken-ogretmen-yasam-7328311-videosu/

http://www.radikal.com.tr/turkiye/kumru-ogretmen-ne-yapsin-1382796/

http://www.egedesonsoz.com/haber/izmir-de-kumru-ogretmen-icin-seferberlik/928299

http://www.halkizbiz.com/kumru-ogretmenin-aci-drami-makale,1504.html

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.