MÜCADELE SÜRDÜKÇE AHMET’LER YAŞAYACAKTIR

TÜM BEL-SEN Merkez Yönetim Kurulu’nun 11.09.2013 tarihli açıklamasıdır:
Mayıs ayından bu yana süren isyan günlerinde yitirdiğimiz Abdullah Cömert’in dün Antakya’daki anma etkinliğine müdahale eden kolluk güçleri maalesef ki bir canımızı daha bizlerden aldı.
22 yaşındaki Ahmet Atakan kardeşimiz gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi.
Aynı Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünden sonra valinin yaptığı açıklama gibi şimdi de Antakya valiliği ve Emniyeti Ahmet Atakan’ın yüksekten düşme sonucu öldüğünü iddia etmektedir. Oysa hastanede muayenesine katılan doktorlar, valilik ve emniyetin açıklamasının doğru olmadığını ve otopsi sonucunun beklenmesini ifade etmektedirler. Buna rağmen Valiliğin,  emniyetin ve son olarak da bugün İçişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamalarının güvenlik güçlerini korumaya yönelik olduğu görülmektedir.
Ahmet Atakan aynı kendisinden önceki Ethem, Abdullah, Mehmet ve Ali İsmail gibi eşitlik, özgürlük, barış ve adalet istemiş ve geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de ve Tuzluçayır’da baskıya, talana, sömürüye ve ötekileştirilmeye karşı isyan edenlerle dayanışma için sokağa çıkmıştı.
Onun insan olmaktan gelen bu en doğal hakkı artık her gün ülkenin dört bir yanında sıradan bir uygulama haline getirilen orantısız polis şiddeti ile engellenmeye çalışılmıştır.
AKP Hükümeti ve Başbakan Suriye ve Mısır’daki ölümleri kınarken, kendi ülkesindeki insanların öldürülmesine sebep olan talimatlar vermesi ve sonrasında öldürülenleri terörist ilan ederek adeta ölümü hak ettiklerini söylemesi aslında onların kendi eleştirdiklerine ne kadar benzediklerini göstermektedir.
Ahmet Atakan’ı öldürerek onun haklı isyanını engelleyeceklerini ve topluma korku salarak sindirebileceklerini sananlara en güzel cevabı dün akşam tüm yurtta bir kez daha meydanları zapt ederek direnme hakkını kullanan halkımız vermişitir. Halkımız dün akşam bir kez daha göstermiştir ki, Ahmet Alkan’ın eşitlikçi, özgürlükçü ve demokratik bir ülke düşü için dövüşenler oldukça Ahmet, aynı kendinden öncekiler gibi her daim aramızda olacaktır.
TÜM BEL SEN olarak, bedenen aramızdan ayrılan Ahmet Atakan`ın ailesine, dostlarına ve bu acıyı yüreğinde hisseden herkese başsağlığı, dün ve ondan önceki gün Hatay’da ve yurdun dört bir yanında polis devleti uygulamaları nedeniyle yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.
Bu topraklarda yaşayan herkesin kendisini özgürce ifade edebileceği, eşit, özgür bir ülke kurulup adalet sağlanıncaya kadar herkesi emek ve demokrasi güçleri tarafından yapılacak eylem ve etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.