ÖZEL İDARE VE AFET MÜDÜRLÜĞÜ MEMURLARINA 450 TL ZAM

Sendikamız Gaziantep Şube Başkanı Ebubekir HANÇERKIRAN, bir açıklama yayımlayarak, Tüm Bel-Sen ve diğer sendikaların birlikte yürüttükleri toplu görüşme çalışmalarının, çalışanlarının lehine olumlu bir şekilde sonuçlandığını ifade etti
HANÇERKIRAN konuşmasında, “Gaziantep Valiliği ve İl Özel idaresi Genel Sekreterliği ile 4688 sayılı yasanın 32. maddesi gereğince yaptığı toplu sözleşme sonucunda, İl Özel İdaresi ile İl Afet Müdürlüğü’nde çalışan memurlara maaşlarına ilaveten her ay yaklaşık 450 TL ekleme yapılacak şekilde toplu sözleşme imzalanmıştır” dedi.
Şube başkanımız ayrıca, “Yapılan bu toplu sözleşmede, başta Sayın Vali olmak üzere, İI Genel Meclis üyelerine, il Özel İdare Genel Sekreteri’ne, Genel Sekreter Yardımcısına, daire başkanlarına ve bu süreçte bu sözleşmenin yaşama geçmesinde örnek teşkil edecek bir dayanışma örneği sergileyerek, bu iş kollunda örgütlü üç sendikanın bir araya gelerek ortak hareket eden, sendikalarımızın yöneticilerine ve üyelerine, Tüm Bel-Sen Gaziantep Şubesi adına teşekkür ederim. Bundan sonrada çalışanlarımızın hak ve talepleri için her alanda sendikaların ortak hareket etmesi sağlanmalıdır. Birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde her engelin aşılacağı burada görülmüştür. Yapılan bu toplu sözleşmenin çalışanlarımıza kısmen de olsa aile bütçelerine bir rahatlık getireceği inancındayım” şeklinde konuştu.
1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.