SAVAŞ POLİTİKALARININ SONUÇLARI HALKA ÖDETİLMEYE DEVAM EDİYOR:IŞİD YİNE KİLİS’İ VURDU

Saray iktidarının savaş politikalarının sonucunda Azez-Cerablus hattındaki IŞİD çetelerinin hedefi olan Kilis’e sabah saatlerinde iki Katyuşa füzesinin atılması sonucu 16 kişi yaralanırken, bir saldırı da akşam saatlerinde yaşandı

Saat 18.00 sularında Suriye tarafından atılan Katyuşa roket mermileri bu defa Demirciler Mahallesi’nde biri Kilis Valiliği’ne 100 metre mesafede bulunan bir cami, diğeri bir evin bahçe duvarı olmak üzere iki noktayı vurdu, 11 kişi yaralandı.

Yaralılardan biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 

“Artık Yeter” diyene gaz bombası ve gözaltı!

Saldırının ardından toplanarak Valiliğe doğru yürüyüşe geçen yurttaşlar “Artık yeter! Nerede bu devlet? Nerede başbakan!” diye isyan etti. Polis, tepki gösteren halka gaz bombalarıyla saldırarak  birçok kişiyi gözaltına aldı. Hükümetin kentte güvenliğin sağlanacağına dair verdiği sözleri tutmadığını belirten yurttaşlar, kendilerini güvende hissetmediklerini ve korktuklarını belirtti. Daha önce de hükümeti protesto eden Kilisliler Valiliğe yürümüş, Valilik de toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 30 gün süreyle yasaklandığını duyurmuştu.

Ocak ayından beri savaşın içinde olan Kilis’e 50’yi aşkın yakın roketatar mermisi atılırken, kent merkezinde meydana gelen patlamalarda şimdiye kadar 15 kişi hayatını kaybetti, 60’a yakın kişi de yaralandı.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.