SEÇİLMİŞLERİN GÖREVDEN ALINMASI UYGULAMASI DEVAM EDİYOR

Ataşehir Belediyesinden sonra dün de Beşiktaş Belediye Başkanı görevden uzaklaştırıldı.

Dün olduğu gibi bugün de AKP ve Saray, seçimle alamadığı belediyeleri önce itibarsızlaştırmak sonra da ne olduğu bilinmeyen ve kamuoyu ile paylaşılmayan gerekçelerle hukuki olmayan bir yöntemle görevden uzaklaştırmaktadır. AKP’nin kendinden olmayan belediyelere yönelik bu planlı yaklaşımı siyasi ve aynı zamanda anti demokratiktir.

TÜM BEL SEN olarak hiçbir suçun ya da suçlunun arkasında durmayacağımız açıkça bilinmelidir. Toplumda bölünmüşlüğün ve ayrıştırmacılığın bu denli derinleştirilmesine hizmet edecek, kurumları baskı altında alacak, halkın iradesini yok sayacak demokratik olmayan uygulamaların da şiddetle karşısında olacağız.

Ortada bir suç ya da suçlu ile mücadelede, çözümün demokratik işleyişin önünü açacak, OHAL’in verdiği yetkilerle değil, bağımsız yargının işletilmesi ve demokrasinin tüm kurumlarda ve yaşamın tamamında etkin hale getirilmesi, adil yargılama ve savunma haklarının herkes tarafından kullanılması ile mümkün olacağını bir kez daha ifade ediyoruz.

Demokratik olmayan hiç bir yol ve yöntem kabul edilemez.

Bu anlamda yarının sıranın hangi kurumda veya kimde olacağı kaygısının yaşanmayacağı, hukukun egemen olduğu bir devlet işleyişine acil dönülmelidir.

Beşiktaş Belediyesi Başkanı Sayın Murat Hazinadar’la dayanışma içinde olacağımızı ve kurumlarımızı savunacağımızı buradan ilan ederiz.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.