SEÇİM SONRASI 4500 MEMUR KESK’E BAĞLI TÜM BEL-SEN’E GEÇTİ

Erdoğan’ın Memur-Sen’e “arkanızdayız” mesajının altında kamuda yaşanan sendikal değişim var

T24 İSİMLİ WEB SİTESİNİN HABERİ

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı belediyelerde çalışan memurların üye oldukları sendikadan başka bir sendikaya geçip geçmeyeceği AKP’nin gündeminde…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye geçen belediyelerdeki memurların başka sendikalara geçebilme olasılığına karşı Memur-Sen’e seslendi ve “Bu seçimler nedeniyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum” dedi.  Memur-Sen’li memurların arkasında duracaklarının mesajını verdi.

Belediyelerde çalışan memurların KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’e geçtiği konuşuluyor. 

belediyelerde örgütlü olan Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt, 31 Mart sonrası Türkiye genelinde 4500 memurun yeniden sendikalarına geçtiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesi 25 bin 588 üyesi olan Tüm Bel-Sen, OHAL’ de çıkarılan KHK(Kanun Hükmünde Kararname) ve HDP’li belediyelere atanan kayyımlar dolayısıyla 8000 üyesini kaybetti.

Bozkurt, üyelerinin yeniden Tüm Bel-Sen’e gelmeye başladığını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki belirsizliğin tamamen kalmasından sonra sendikalarına geçişler beklediklerini vurguladı. 

Daha önce de İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstGüven Anonim Şirketi çalışanlarına, iktidara yakın HAK-İş’e bağlı Öz Güven-Sen’e üye olabilecekleri yönünde mesajlar gönderildiği gündeme gelmişti.

Tüm Bel-Sen’in geçmişi

Sendika 1990 sonrası ilk kurulan kamu emekçileri sendikalardan… Belediye ve il özel idarelerinde ‘memur’ statüsünde çalışanların örgütü.  Çatı örgütü olarak da KESK’e (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) bağlı. 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.