SENDİKALARIMIZA YÖNELİK BASKILAR ANKARA’DA KINANDI

KESK ve bağlı sendikalarımızın üye ve yöneticisi 168 kişinin haklarında hiçbir somut kanıt olmadan gözaltına alındığı polis operasyonlarını kınamak için, KESK ankara şubeler Platformu 21 Şubat Perşembe günü Yüksel caddesinden Sakarya meydanına meşaleli yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından, 700’ün üzerinde katılımcının olduğu bir basın açıklaması gerçekleştirildi
KESK Ankara Şubeler Platformu adına, dönem sözcüsü ve Sendikamız Ankara 2 Nolu Şube İdari Sekreteri İsmail KAYGUSUZ’un okuduğu basın açıklamasında söz konusu operasyonlara yönelik kamu emekçilerinin tepkisi “Biz kamu emekçileri, insanca yaşam ve demokratik haklar mücadelemizin kaçınılmaz sonucundan birisini daha yaşıyoruz.  Tıpkı 13 Şubat 2012 günü, Tıpkı 25 Haziran 2012 günü Tıpkı 13 Kasım 2012 günü yaşadığımız gibi… Yine çalındı kapımız 2013 ün 19 Şubatının sabahında…  Yine bildik yalan ve düzmece belgeler ve büyük bir kara propaganda ile evlerimiz adeta düşman toprakları gibi talan edildi. Küçücük bebeklerimizle birlikte götürüldük emniyet saraylarına… Hani siyasi iktidarın yere göğe sığdıramadığı o modern hücrelere…” şeklinde ifade edildi.
Polis devleti uygulamalarını aratmayan bu operasyonlar kınanarak sendikacı arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılması çağrısında bulunulan basın açıklamasında, ertesi gün mahkemeye çıkartılacak tutuklular için mahkeme önünde yapılacak eyleme çağrı yapıldı.
1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.