SENDİKAMIZ BORNOVA BELEDİYESİYLE TİS İMZALADI

TÜM BEL-SEN İzmir Şubeleri, belediyeler ile olan toplu sözleşmelerde bir kazanım daha sağladı. Son olarak Bornova Belediyesinde de yeni sözleşmeye imza atıldı. Bornova Belediyesi ile sendikamız arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı

 

TÜM BEL-SEN İzmir Şubeleri, belediyeler ile olan toplu sözleşmeleri yenilemeye devam ediyor. Sendikamız son olarak toplu sözleşmelerde bir kazanım daha sağladı. Bornova Belediyesinde de yeni sözleşmeye imza atıldı. Bornova Belediyesi ile sendikamız arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı

2016 ve 2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda imzalandı. Sendikamız ile Bornova Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında zabıta memurları daha önce alamadıkları ulaşım yardımıyla birlikte yüzde 37, sivil memurlar ise yüzde 18 zam aldı.

Toplu sözleşme töreninde konuşan Tüm Bel-Sen Genel Başkanımız Ömer Salih Erol, Bornova Belediyesinin Türkiye açısından örnek bir sözleşmeye imza attığını belirtti.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ise belediye emekçilerinin daha fazlasını hak ettiğini belirterek, bütçelerinin elverdiğince en iyisini vermeye çalıştıklarını ifade etti. Toplu sözleşmeye 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın emekçilerin idari izinli sayılacağı maddesi de eklendi.

 

1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.