Sendikamız Çankaya Belediyesiyle Toplu Sözleşme İmzaladı

Sendikamız ile Çankaya Belediyesi arasında kamu emekçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Çankaya Belediyesinde çalışan kamu emekçilerinin sosyal denge tazminatı hakkı kazandığı Toplu İş Sözleşmesi, Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Genel Başkanımız Ömer Salih Erol’un katıldığı törenle imza altına alınarak yenilendi.
2018 Aralık ayına kadar geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesinin imza törenine, CHP Genel Başkan Yardımcıları Yasemin Öney Cankurtaran, Tekin Bingöl, Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan, Murat Emir, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları, müdürler, Sendikamız Genel Merkezi yöneticileri, Çankaya Belediyesi kamu emekçilerinin bağlı olduğu Ankara 2 Nolu Şubemizin yöneticileri ve işyeri temsilcisi de katıldı.

 

“Çankaya emeğin kalesidir” diye sözlerine başlayan Taşdelen, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile bunu bir kez daha kanıtlıyoruz. İnsan sevgisine ve emeğin yüce bir değer olduğuna inanan biri olarak bu sözleşmeyi imzalamaktan onur duyuyorum” dedi. Türkiye’nin demokrasi, insan hakları ve hukuk adına zor günler yaşadığına dikkat çeken Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz biliyoruz ki böyle bir süreçten çıkmanın en iyi yolu çok çalışmak. CHP’li belediyeler olarak sorumluluğumuzun farkındayız. CHP’li belediyelerin yereldeki başarısı, ülke yönetimindeki başarısının da göstergesidir. İkiyüzlü siyasete son verecek olan biziz. Kentleri talana teslim etmeyecek olan biziz. Türkiye’yi aydınlığa kavuşturana kadar mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu. Taşdelen sözlerini Nazım Hikmet’in “Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” sözleriyle noktaladı.

 
Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih Erol, yapılan sözleşme ile Çankaya Belediyesi’nin kamu emekçilerinin önceki dönem haklarının korunduğuna dikkat çekerek, sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür etti. Erol, kamu emekçilerinin sendikal haklara sahip olma sürecinde varılan bu noktanın mimarının CHP’li belediyeler olduğunu vurguladı. 10 Ekim Ankara Katliamı sonrası Çankaya Belediyesi’nin duyarlı çalışmalarını da hatırlatan Erol, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen nezdinde tüm çalışanlara teşekkür etti.

 

1 2 3 4

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.