Sendikamız ile Bakırköy Belediyesi Arasında Türkiye’ye Örnek Sözleşme

Sendikamız ile Bakırköy Belediyesi arasında sosyal ve ekonomik anlamda Türkiye’ye örnek olacak bir toplu sözleşme imzalandı

İmza törenine İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ile Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih Erol’un katıldığı toplu sözleşmeye göre; farklı dini inançları olan kamu emekçileri dini bayramlarında idari izinli sayılacaklar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın kamu emekçileri idari izinli sayılacaklar ve engelli kamu emekçilerine ya da ailesinde engelli olan emekçilere fazladan bir ikramiye verilecek.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, toplu iş sözleşme imza töreninden sonra  Türkiye’ye örnek olacak bir toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Belediyemiz ile sendika arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi sosyal ve ekonomik anlamda Türkiye’ye örnek olacak bir toplu iş sözleşmesi oldu. Belediyemizin içinde bulunduğu maddi açıdan zor şartlara rağmen emek cephesinde, emeğiyle geçinen arkadaşlarımızın yanında olmaya çalıştık.

31.12.2017 tarihine kadar geçerli olacak toplu iş sözleşmesine göre; memur ve sözleşmeli memurlarımız birinci yıl 1.100 TL, ikinci yıl 1.200 TL sosyal yardım ve ikramiye alacaklar. Dini bayramlarda, yılbaşında, 1 Mayıs’ta ve eğitim yılının başlangıcında verdiğimiz ikramiyelere ilaveten kendisi engelli olan veya ailesinde engelli olan çalışanlarımıza da fazladan bir ikramiye vereceğiz. Sosyal denge ödemelerimiz de devam edecek.

Ayrıca sosyal açıdan da; farklı dini inançları olan çalışanlarımız dini bayramlarında(Paskalya, Roş Aşana ve Pesah, Muharrem Ayının 12. Günü) idari izinli sayılacaklar. Yine talep etmeleri durumunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de kadın personelimiz de idari izinli sayılacak. Emzirme dönemi içinde bulunan kadınlarımız için emzirme odası da açacağız. Bu arada mart ve nisan aylarında yaşadığımız maddi sıkıntılar döneminde; maaş ödemelerindeki gecikmede karşılıklı fedakârlıkta bulunan emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

Kerimoğlu’nun ardından söz alan Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih Erol da; Bakırköy Belediye Başkanı ve yönetimine emekçilere yönelik yapıcı yaklaşımlarından ve ülkemizin çoğulcu demokrasisine yönelik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Genel Başkanımız konuşmasını; emek, demokrasi, barış ve özgürlükten yana toplumsal kesimlerin, siyasi kurum ve demokratik kitle örgütlerinin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak sonlandırdı.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.