Sendikamızın Acı Kaybı

Yıllardır kansere karşı mücadele ederken emek, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinden de hiç kopmayan Sendikamız İstanbul 5 nolu Şube üyesi Nurgül KAPLAN, dün gece geçirdiği kalp krizi sonrasında İstanbul’da kendisine yoğun bakım ünitesi bulunamadığı için maalesef ki bu sabah yaşamını yitirdiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Sendikamızda bugüne kadar Merkez Disiplin Kurulu üyeliği,  İstanbul 5 nolu şube yöneticiliği ve işyeri temsilciliği gibi çeşitli düzeylerde görevlerde bulunmuş Nurgül KAPLAN, Sendikamızın İstanbul ve çevresindeki örgütlenme faaliyetleri ile kadın özgürlük mücadelesi başta olmak üzere, emek, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesine içkin hemen her alanda her daim aktif yer alarak çok değerli katkılar sunmuştur.

Kendisinin vefatı sadece Sendikamız açısından değil emek ve demokrasi mücadelesinin geneli için önemli bir kayıp olmuştur.

Zamansız bir şekilde yitirdiğimiz mücadele arkadaşımızın ailesinin acısını yürekten paylaşır,  tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU