SEYHAN BELEDİYESİ İLE BİR KEZ DAHA TOPLU SÖZLEŞME İMZALADIK

Adana Seyhan Belediyesinde çalışan kamu emekçileri ve sözleşmeli memurların yetkili sendikası olarak geçmiş dönemlerde de imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesinin önümüzdeki döneme ilişkin yenilenmesine yönelik görüşmeler sonuçlandı. Sendikamız Adana Şube yöneticileri ile Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın imzaladığı yeni dönem TİS ile çalışanların mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapılmış oldu.

Başkanlık makamında düzenlenen törende Sendikamız Adana Şube Başkanı Mehmet Çelik ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, TİS imzaladı. İmzaların ardından kısa bir konuşma yapan Sendikamız Adana Şube başkanı Mehmet ÇELİK; TİS ile belediyedeki kamu emekçilerine,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde bin  TL’lik ikramiye verilmesi yönündeki kararın bir ilk olduğunun altını çizerek Başkan Akay’a, emekçiden yana tavrından dolayı teşekkür etti.

Başkan Akay, “Emekten ve emekçiden yana olan tavrımızı bir kez daha göstererek, mali ve sosyal haklar açısından örnek olacak ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz. Çalışanlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

İmzalanan TİS ile memur ve sözleşmeli memurların iyileştirme zamlarında, ikramiye ve sosyal haklarında da artışlar yapılarak çalışanlara ekstra mali haklar kazanılmış oldu.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.