SİİRT BAYKAN BELEDİYESİ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YENİLEDİK

Baykan Belediyesinde çalışan kamu emekçilerini kapsayan sözleşme uyarınca çalışanlara her ay maaşlarına ek olarak net 300.00 TL ödeme yapılacak. Demokratik katılımcı belediyecilik anlayışı gereği belediye çalışmalarında emekçilere de söz hakkı tanınacağı belirtilen sözleşme gereğince sözleşmeden yararlanan kamu emekçileri eşlerine veya çocuklarına şiddet uygulaması halinde sözleşmeden kaynaklı alacakları mali ve sosyal haklar eşlerine ve çocuklarına ödenecek.  Gereği eşlerine şiddet uygulayan personelin alacakları eşlerine ödenecek
Baykan belediye başkanlığında üyelerimizin de katıldığı imza törenine Sendikamız adına Siirt Şube eşbaşkanları Mahmut HAKİMOĞLU ve Fatma ULUN ile şube yöneticilerimiz Baykan Belediye adına is Belediye Eşbaşkanları Ali AYDİN ile Selva ERDOĞAN katıldılar.
Yapılan Toplu İş Sözleşmesi töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali AYDİN” emek ve emekçiye verdiğimiz değerden dolayı, imkânlarımız doğrultusunda çalışanlara daha rahat bir yaşam suna bilmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ayriyeten çalışanların verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” diyerek belediye yönetimi ve emekçiler ile olarak hep birlikte bundan sonra daha fazla performansla Baykan halkına hizmet etmeleri gerektiğini söyledi.
Aydın’dan sonra söz alan Tüm Bel-Sen Siirt Şubesi Eşbaşkanı Mahmut HAKİMOĞLU BDP’li Belediye başkanlarının emek ve emekçilere verdikleri değerlerden dolayı teşekkür ederek,  emekçilerin hak ve özgürlüklerini ülkemizin demokrasi, barış, özgürlük mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olarak gören sendikamız, çalışanlara verilen her katkının belediye hizmetlerine, hizmet performansı olarak yansıyacağını belirterek; çalışanların belediye yönetimiyle beraber dayanışma içerisinde Baykan halkına daha fazla hizmet üreteceklerini söyledi.
1 2

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.