TÜM BEL SEN ÜYESİ OLDUĞU İÇİN MÜDÜRLÜKTEN ALINDI

İETT Genel Müdürlüğünde Sendika Ayrımcılığı

 

İETT Abone İşleri Dairesinde çalışmakta olan bir kamu emekçisi Sendikamız Tüm Bel-Sen’e üye olunca müdürlükten oldu
İşe başladıktan sonra Sendikamıza üye olan arkadaşımız, 4-5 gün sonra müdür olarak atandı. Tüm Bel-Sen’e üye olduğunun öğrenilmesi üzerine İETT Abone İşleri Daire Başkanı Murat Büyükçe tarafından odasına çağrılan arkadaşımıza, “Biz seni müdür olarak atadık ama kurumda yönetimin desteklediği sendika var. Sen bu sendikaya değil muhalif sendikaya üye olmuşsun. Nasıl yapabiliriz?” denildi. Müdür olarak atanan üyemiz bu cümle karşısında , “Benim yapabileceğim bir şey yok. Sizin beni müdür olarak atama yetkiniz var. Benim de istediğim sendikaya üye olma yetkim var” dedi.
İETT yönetimi, bu görüşmeden 3-4 gün sonra müdür olarak atanan üyemizi sadece bu görevinden almakla yetinmedi aynı zamanda kendisini Strateji Daire Başkanlığına sürgün etti. Yaşanan bu ayrımcılığa ve haksız uygulamaya son vermek üzere İETT Müdürlüğünden randevu isteyen Sendikamız İstanbul 4 nolu Şube Başkanı Saadet Özsoy’un bu talebine halen yanıt verilmedi.
Bu ayrımcı ve baskıcı uygulamayı şiddetle kınıyor İETT yönetimini insan haklarına ve sendikal özgürlüğe açıkça aykırı olan bu uygulamadan bir an önce geri dönerek, üyemizi görevine ve birimine geri iade etmeye çağırıyoruz.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.