YENİŞEHİR BELEDİYESİ İLE TOPLU SÖZLEŞME YENİLEDİK

Sendikamızın Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ile imzaladığı toplu sözleşme 1 yıllığına daha yenilendi. Sendikamız Diyarbakır şube binasında yapılan imza törenine Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya ve çok sayıda personel katıldı. Toplu iş sözleşmesi töreninde bir konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, “Söz konusu sözleşme belediye yönetimleri ile memur sendikaları arasında Türkiye’de pek uygulanmamaktadır. Memur sendikamız Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şubesi ile imza altına alacağımız metin bu anlamda önemlidir.” dedi
Kurbaoğlu’nun ardından söz alan Diyarbakır Şube Başkanımız Medeni Alpkaya ise, Toplu sözleşmenin sadece çalışanların hanesine girecek para olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek , “Bu sözleşmeyi kamu emekçilerinin yıllarca vermiş olduğu grevli toplu sözleşmeli sendikal hak mücadelesine bir katkı olarak algılanmalıdır.” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu ve Sendikamız Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya, sözleşme metnini imzaladılar.
1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.