YEREL YÖNETİM EMEKÇİLERİNİN SENDİKAL MÜCADELESİNİN ÖNCÜSÜ

TÜMBELSEN, Gaziantep Duru Düğün Salonunda düzenlediği geceyle 24. Kuruluş yıldönümünü kutladı

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, belediye meclis üyeleri ve çeşitli parti ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerinde katıldığı gecede üyeler Eğitim Sen Müzik Grubunun çaldığı parçalarla eğlenceli vakit geçirdi. Gece, TÜMBELSEN’in 24 yılını anlatan slayt gösterisi ile başladı.

“YEREL YÖNETİM EMEKÇİLERİNİN SENDİKAL  MÜCADELESİNİN  ÖNCÜSÜ”

TÜMBELSEN’in 24. Kuruluş yıldönümü nedeniyle konuşan TÜMBELSEN Gaziantep Şube Başkanı Ebubekir Hançerkıran,  “Ülkemizde yerel yönetim emekçilerinin sendikal mücadelesinin tartışmasız öncüsü olan sendikamız Tüm Bel-Sen’in 24. yılını kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 24 yıllık mücadele tarihimiz sadece yerel yönetim çalışanlarının örgütlenmelerinin değil, ülkemizin demokratikleşme, sınıfsal konumu, cinsiyet, etnik, dinsel ve mezhepsel kimliklere dayalı ayrımcılığın son bulması mücadelesinin de tarihidir. Sendikamızın 24 yıllık tarihine baktığımızda ise haklılığın, onurun ve kararlılığın tarihini görürüz. Ülkemizde yılmadan, yorulmadan yoluna devam eden yerel yönetim emekçilerinin mücadele tarihini görürüz. Türkiye kamu emekçileri tarihinde ilk toplu sözleşmeyi armağan eden yerel yönetim emekçilerinin evrensel mücadelesini görürüz. Faşizme karşı-demokrasiyi, savaşa karşı-barışı, baskılara karşı-özgürlüğü, ırkçılığa ve şovenizme karşı- emeğin birliği ve halkların kardeşliği mücadelesini görürüz. Bugün hükümet yandaşı sendika, 2015 bütçesi hazırlanırken el birliği içerisinde kol kola girerek emekçilerin resmen emeğini satarak bütçeyi beraber hazırlamışlardır. Ağırlaşan yaşam şartlarına bakmadan hükümetin verdiği komik zammı onaylamışlardır. Sevgili dostlarım, sendikamızın 24. yılını kutlarken, emekleriyle, ödedikleri bedellerle, bu onurlu tarihi yazan dostlarımızı saygı ve özlemle anarken bize emanet ettikleri, haklılığın, onurun ve kararlılığın mücadelesiyle dolu tarihe yeni sayfalar ekleyeceğimize burada sizlerle beraber söz verirken, yaşasın örgütlü mücadelem ve mücadelemiz diyorum” diye konuştu.

“GİDEREK ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZÜ YİTİRİYORUZ”

Hançerkıran’dan sonra konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, “Giderek örgütlülüğümüzü yitiriyoruz örgütlü mücadelemizi sürdürmemiz gerek.  Dün ne mücadelesi yapıyorsak bugünde onun mücadelesini yapmalıyız zaman zaman diyoruz cemaat şurada etkili burada etkili diye bizde etkili olalım arkadaşlar bizde bugün başlarsak bunu başarabiliriz 1960’larda başlayan bu mücadele 1980’lere kadar bunları gerçekleştirdi. 1980 çok ciddi bir sıkıntıydı üzerimizden silindir gibi geçti, dağıldık, etkilendik ama bu mücadeleyi bırakmamız gerektiğini de bilmemiz lazım önce ekonomik mücadele yapacağız mutlaka birinci hedefimiz o ama onun dışında siyasal mücadele de yapacağız. Sadece TBMM’de siyaset yapılmasını beklersek maalesef bir yere varma şansımız yok” dedi.

EMEKLİLERE PLAKET VERİLDİ
Gece Gaziantep’teki belediyelerde yıllarca çalışarak emekli olan  Kamil Düğüm, Cahit Yıldız, Müslüm Binici, Hasan Yılmaz’a plaket takdimiyle son buldu.

4 3 2 1

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.