ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN.

Sendikamız Genel Başkanı Erdal BOZKURT’un 06.09.2018 tarihli basın açıklaması metnidir. 

Ülkemizde önemli günler ve haftaların kutlanması yaygın bir gelenektir. Yıl içerisinde çeşitli gün ve haftaların bu kapsamda çalışanların şeklen de unutulmamış olması ve bugünlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarca etkinlikler düzenlenerek kutlanması elbette önemlidir. Ancak bu kutlamaların gerçek anlamını bulması için emekçilerin biriken sorunlarını çözmek, özlük ve sosyal hakları ile çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerekmektedir.

Günün 24 saat kesintisiz hizmet vermekle yükümlü olan zabıta emekçilerinin de yıllardır çözülmemiş katmerleşmiş sorunları bulunmaktadır.

Kent ve belde yaşamın neredeyse tamamında görevlendirilen Zabıta Emekçileri iş yoğunluğunun fazlalığına, her türlü riske rağmen, iş hak talebine gelince çimri davranan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıya kalıyorlar.

Sendika olarak zabıta emekçilerinin sorunlarını çözüm önerilerini her fırsatta hükümet yetkililerine bildirmiş, tamamı olmazsa dahi kısmen sorunların çözümünde etkin olduğumuz bilinmektedir. Ancak bu yeterli değildir. Zabıta emekçilerimizin mesleki sorunlarının çözümleri için gerçek sendikaları Tüm Bel-Sen de örgütlenmesi ve mücadeleyi büyütmesi gereklidir.

Biliyoruz ki haklar örgütlü mücadele ile kazanılır. Bu düşünce ile Zabıta Emekçilerinin haftasını kutlarım.

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.