ZABITALARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

 Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, 4-11 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıtalar Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yaptı. Karakuş, zabıtaların kangren haline gelmiş sorunlarının acilen çözülmesi gerektiğini söyledi

Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, sendika binasında 4-11 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıtalar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya sendika üyeleri de katıldı. Zabıtaların sorunlarına dikkat çeken Karakuş, “Kent sorunlarının tümünü üzerinde taşıyan zabıtalarımızın kangren haline gelmiş sorunları acilen çözülmelidir. Zabıtalarımızın çalışma şartları düzeltilmelidir” dedi.

HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Zabıtaların haklarını savunacaklarını dile getiren Karakuş, “Sendikamız yerel yönetim hizmetlerinin temel direklerinden olan zabıta çalışanlarının sorunlarını, işkolumuzdaki öncelikli sorunlar arasında ele alıyoruz. Yasal ve idari düzenlemeler yapılması için gerek TBMM nezdinde, gerek hukuksal alanda gerekse fiili ve meşru mücadele anlayışımız doğrultusunda işyerlerimizde ve sokakta sorunları gündem yapmaya ve çözüm için mücadele etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.