ZONGULDAK BELEDİYESİ İLE TOPLU SÖZLEŞME YENİLEDİK

Zonguldak Belediyesi ile Sendikamız arasında yapılan imzalanan toplu sözleşme ile Zonguldak Belediyesinde görev yapan Tüm BEL SEN üyesi kamu çalışanları aylık 600. TL ek zam almaya hak kazandı
Zonguldak Belediyesinde düzenlenen imza törenine Sendikamız adına Genel Eğitim ve Basın Sekreteri Ömer Salih EROL, Zonguldak Şube Başkanı Erol YILMAZ, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR, Belediye meclis üyeleri ve sendikamız üyesi memurlar katıldı.
Törende konuşma yapan Ömer Salih EROL “Sendikal mücadele, birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışmayla yürütülen bir mücadeledir. Toplu sözleşme sendikal hareketin olmazsa olmazıdır. Bu toplu sözleşmenin Zonguldak Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Sendikamız Zonguldak Şube Başkanı Erol YILMAZ ise, “Sendikalar demokrasilerin olmazsa olmazlarıdır. Tüm Bel-Sen, sendikal ve demokrasi mücadelesinde 22’nci yılını geride bıraktı. Bizler, 22 yıllık onurlu bir mücadelenin sonunda buralara geldik. Bugün 500’e yakın belediyede Tüm Bel-Sen olarak toplu sözleşmeleri imzalıyoruz.” şeklinde konuştu.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR ise, demokrasilerde sendikal hakların elde edilmesinin önemine dikkat çekerek, “Özellikle biz işe başladığımızdan bu yana memurun bu sendikal haklara başlaması için çok savaşlar verildi. Ancak her gün bir engelle karşılaşıldı. Ama bugün geldiğimiz noktada bizim önümüze böyle anlamlı bir konuyu imzalamak geldi. Emeğin karşılığı çok önemlidir. Çalışanlar her konuda ne olursa olsun hak ediyor. Hak ederken ilgili yönetim neyse hükümet, başkan mutlaka çalışanın hakkını vermek durumundadır. Bunda da örgütsel çalışma olmadan herhalde başarıya ulaşılamıyor. Hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katkı veren Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından Toplu İş Sözleşmesi imza töreni gerçekleştirilerek, Sendikamızın 22’nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
2 4
1

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.