DİCLE DELİ’NİN HATIRASINI KİRLETMENİZE İZİN VERMEYECEĞİZ

Her türlü baskı ve manipülasyon yöntemini kullanarak hukuksuz bir şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesini sağlayan AKP, bu sefer her ne pahasına olursa olsun seçimi kazanmak adına gerek medya trolleri eliyle, gerekse bizzat partililer tarafından insanlık adına utanç verici açıklamalarıyla kirli siyasetine devam ediyor.

Söz konusu bu manipülasyonların en vahimlerinden birisi geçtiğimiz günlerde bir AKP milletvekilinin 10 Ekim 2015 günü Ankara’da yaşanan ülkenin en büyük katliamında yaşamını yitiren Sendikamız İstanbul 1 no.lu şube yürütme kurulu üyesi Faik DELİ’nin sevgili kızı Dicle DELİ’yi terörist ilan eden bir sosyal medya paylaşımı yapmasıyla yaşanmıştır.

Serkan Bayram isimli AKP milletvekili twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile 10 Ekim 2015 Ankara Gar katliamında yaşamını yitiren barıştan yana olan Dicle DELİ’yi terörist ilan etmiş, binlerce kişinin katıldığı Dicle’nin cenazesine katılmış olan Ekrem İMAMOĞLU’nu terörist cenazesine katılmakla itham etmiştir.

Dicle DELİ, 10 Ekim 2015 tarihinde barış talebiyle bir araya gelen on binlerce onurlu insanın arasında bombalar patlatan insanlık düşmanı, kafa kesen, tecavüzcü barbar IŞİD’in yaşamdan kopardığı 103 barış savunucusundan biridir. Sendikamız yöneticisi olan babası ve tüm ailesi katliam anından bu yana adalet için mücadele eden, yaşadıkları tarifsiz acıyı başka kimse yaşamasın, başka insanlar ölmesin diye çaba harcayan, her şeye rağmen barışa ve adalete inanmaktan vazgeçmeyen bu ülkenin onurlu yurttaşlarıdır.

Her inançtan, her kimlikten tüm dünya halklarının ortak düşmanı olan İŞİD adlı karanlık barbarlar çetesiyle ilgili tek olumsuz söz etmeyen AKP vekilinin çıkıp da IŞİD katliamında yaşamını yitirenler için teröriste varan ithamlarda bulunması, bu kişinin nasıl bir zihniyette olduğunun teşhiri niteliğindedir.  

Partisinin bekasını bağladığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanmak için yürüttüğü bitmek bilmeyen kirli siyasi hesaplara kendi kişisel ikbalini de katarak Dicle’nin hatırasına dil uzatan AKP milletvekili, sadece ülkemiz yasaları nezdinde değil tüm insanlık değerleri karşısında suç işlemiştir. Bunun yanında partilerinin bir vekilinin insanlık değerlerini ayaklar altına alan böylesi bir suçuna karşı sessiz kalarak onaylayan AKP yöneticileri de bu suça ortaklık etmektedir.

Kuruluşundan bu yana tüm farklılıklarıyla insanların barış içinde bir arada yaşamını savunan biz TÜM BEL-SEN’liler, kızımız olarak gördüğümüz Dicle DELİ’nin şahsında, ülkemiz tarihinin en büyük ve en acı katliamı olan 10 Ekim 2015 Ankara Gar katliamında yaşamını yitiren tüm arkadaşlarımızın aziz hatırasının kirletilmesi girişimlerine izin vermeyecek ve bu değerlere dil uzatan karanlık zihniyetin her türlü platformda karşısında duracağız.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.