HALKIN İRADESİNE EL KONULAMAZ

AKP hükümet ile Saray Rejimi OHAL ve KHK’larla ülkeyi yeniden yapılandırmaktadırlar. Öyle ki Parlamento işlevsizleştirilerek başta yargı olmak üzere basın yayın, bürokrasi ve devletin anayasal kurumları işlevsiz hale getirilmiştir. OHAL koşullarında çıkartılan KHK’larla binlerce kamu emekçisi arkadaşlarımız ve üyelerimiz ihraç edilmiş, onlarca demokratik kuruma el konulmuş ve sendikalar baskı altına alınarak işçi grevleri yasaklanmıştır.

Başta DBP belediyeleri olmak üzere 97 belediyeye Kayyum atanarak halkın seçtiği belediye eş başkanları tutuklanmış, aynı baskı ve tutuklamalar demokratik siyaset alanına da yapılmış, onlarca muhalif milletvekili tutuklanmıştır. Şimdi de ortaya çıkan yolsuzluk – hırsızlık – rüşvet, para transferleri halkın gündemini korurken ve  başta emekçiler olmak üzere halkımız hak ve adalet arayışındayken, adeta gündemi değiştirmeye yönelik sıradan bahanelerle yine halkın iradesiyle seçilmiş CHP’li belediyelere el koyma ve belediye başkanlarını görevden alma operasyonları başlatılmak istenmektedir.

Bu çerçevede Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi yargılanıp berat ettiği eski dava ve dosyalardan kaynaklı görevden alınmış ve yine beş CHP’li belediyeye daha incelemeler başlatılmıştır.

Yerel Yönetimlerde örgütlü bir sendika olarak kayyum atamalarına karşı olduğumuz gibi diğer muhalif ve halkın iradesini temsil eden belediyelere müdahaleyi kınıyor, Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’nin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz ve Sayın İlgezdi’nin derhal görevine iade edilmesini talep ediyoruz.

 

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.