PATRONLARA REFORM İŞÇİYE “KARŞI REFORM” SÜRÜYOR

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikasına üye oldukları için tazminat hakları dahi gasp edilerek haksız hukuksuz bir biçimde işten atılan ve ücretsiz izne çıkarılan HSK, Özer Elektrik ve Baldur fabrikalarından metal işçilerinin Ankara yürüyüşüne yönelik polis saldırısını kınıyoruz.

Hükümetin reformdan kast ettiğinin  patronları kalkanla korurken işçilere ve sendikal örgütlenmeye yönelik baskı, hukuksuzluk,  gözaltı, hak gaspı ve polis şiddeti olduğunu bir kez daha gördük. Metal işçileri, Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve Sendika yöneticileri, EMEP Kocaeli İl başkanı Arzu Erkan, dayanışma içinde olan emek demokrasi güçleri saatlerce süren şiddet sonunda, darp edilerek gözaltına alındılar.

İşçilerin yaşadığı haksız hukuksuz patron saldırılarına sessiz kalanlar, çarklar dönsün, patronlar kazansın diye işçileri ölümüne çalışmaya mahkum edenler bilsin ki işçi ve emekçiler olarak haklarımızı ve hayatımızı korumak için mücadeleden geri durmayacağız.

Yerel yönetim emekçileri olarak metal işçilerinin haklı mücadelesiyle dayanışma duygularımızı paylaşırız.

Metal işçilerine, Birleşik Metal Sendikasına ve dayanışma içindeki emek güçlerine yönelik polis saldırısını kınıyor, gözaltıların bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.

Hayatı üreten ve hakları için mücadele eden metal işçilerine değil, patronlara barikat kurulsun.

Gözaltılar serbest bırakılsın.

Metal işçilerinin haklı talepleri karşılansın.

 

MERKEZ YÜRÜTME KURULU