BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Konfederasyonumuzun çağrısı doğrultusunda “İnsanca bir yaşam, güvenceli iş ve güvenli gelecek, demokratik ve barış içinde bir ülke, son günlerde giderek artan ve insanlarımızı öldüren saldırıların son bulması, tüm gözaltı ve tutuklamaların serbest bırakılması, AKP Hükümetinin temel hak ve özgürlüklerimiz başta olmak üzere elini yaşama hakkımızdan çekmesi” talepleriyle 4 Haziran Salı günü saat 12’den itibaren greve çıkan yerel yönetim emekçilerini önce fiili saldırı ile daha sonra da Belediye Başkanı Melih Gökçek’in imzasıyla yayınlanan genelge ile engellenmeye çalıştı
Sendikamız Ankara 1 nolu şube yöneticisi ve temsilcisi arkadaşlarımızın örgütlü oldukları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde hafta başından itibaren yürüttükleri grev çalışmasına yönelik engellemelerle ilk olarak bildiri dağıtımı ve servis toplantıları sırasında karşılaştılar.
Bütün engellemelere rağmen sürdürülen Sendikamızın çağrılarına cevap veren Ankara Büyükşehir Belediyesi emekçileri 4 Haziran Salı günü saat 12’de belediye başkanlığı binası önünde toplandı. Burada toplanan yerel yönetim emekçileri, belediye yönetiminin önderliğinde ve polisin gözetiminde saldırıya uğradı. 500 kişilik bir grup tarafından gerçekleştirilen bu saldırı sırasında arkadaşlarımız bir yandan yumruk ve tekmelere maruz bırakılırken diğer yandan bizzat daire başkanları tarafından tehdit edildiler, basın yayın müdürlüğü tarafından fotoğraflandılar ve bütün bu olaylar polis tarafından yalnızca izlendi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek en demokratik hakkımızı olan grev eylemimizi engellemeye yönelik böylesi anti-demokratik ve despotik bir saldırı ile yetinmeyip bu saldırı ardından çalışanların iş bırakması halinde “işten atılacakları” yönünde bir genelge yayınladı
Melih Gökçek imzasını taşıyan genelgede, Tüm Bel-Sen’in “ AKP faşizmine karşı işyerlerinde ve alanlarda mücadele çağrımızdır” başlığıyla bir bildiri dağıttığına dikkat çekilerek, bu bildirgeyi dağıtan ve işe gelmeme çağrısına katılan çalışanlarla ilgili yasal işlem başlatıldığı ifade edildi. Genelgede “belediyenin demokratik anlayışı çerçevesinde” 5 Haziran akşamına kadar pişmanlık bildiren çalışanlar için işlem yapılmayacağı belirtilirken, eyleme katılanların ise devlet memuriyetinden çıkarılacağı belirtildi. Birim müdürlerinin 4 ve 5 Haziran günü her saat başı imza alarak eyleme katılanları tespit edeceği belirtilen genelge, büyükşehir, ASKİ ve EGO’nun tüm birimlerinde dağıtıldı.
Tehditler ve Büyükşehir belediyesi yöneticileri ile “ Melih Gökçek’in A Takımı” denilen şirket çalışanlarının tekme-tokatlı fiili müdahalelerine varan bu saldırılar ve iki yine aynı gruplar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde bugün de devam eden gözdağı verme girişimleri göstermektedir ki Melih Gökçek adeta Başbakan Tayyip Erdoğan’a özenerek başkanı olduğu Ankara Büyükşehir Belediyesini aynı onun gibi padişah edasıyla yönetmeye çalışmaktadır.
Nasıl ki halkımız ülkenin dört bir yanında Başbakan Tayyip Erdoğan’a ve AKP iktidarına her şeye boyun eğen padişah kulları olmadığını gece gündüz sürdürdüğü direnişlerle göstermişse; biz TÜM BEL-SEN’liler de Melih Gökçek’e onun emir erlerinden olmadığımızı gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.
Bugüne kadar sürdürülen sendika değiştirme konusunda baskılar, tehditler ya da vaatlerle ve en son örneğini iki gün önce yaşadığımız fiziksel saldırılar değil bizleri yıldırmak mücadele azmimizi ve kararlılığımız artırmaktan başka bir işe yaramamış, bundan sonra da yaramayacaktır.
Genci yaşlısı milyonlarca yurttaşımızın ülkenin dört bir yanındaki meydanlarda AKP iktidarına söylediğini biz de üyelerimize yönelik bu fiili saldırıları emrini veren Melih Gökçek’e buradan bir kez daha hatırlatıyoruz.
TÜM BEL-SEN
BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ
ZAFER DİRENENLERİN OLACAK
4 44 444 4444 44444 444444 4444444 44444444

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.