BOZCAADA BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Bozcada Belediyesi ile Sendikamız arasında yapılan imzalanan toplu sözleşme ile Bozcaada Belediyesinde görev yapan Tüm BEL SEN üyesi kamu çalışanları aylık 300 TL ek zam ve Ramazan Bayramı 500 TL, Kurban Bayramlarında 500 TL ikramiye  almaya hak kazandı
Bozcaada Belediyesinde düzenlenen imza törenine Sendikamız adına  Şube Başkanı Zeki ÖNDER,Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa MUTAY, ve sendikamız üyesi memurlar katıldı.
Törende konuşma yapan Şube Başkanı Zeki ÖNDER “Sendikal mücadele, birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışmayla yürütülen bir mücadeledir. Toplu sözleşme sendikal hareketin ve demokrasilerin olmazsa olmazıdır.
Bizler, 22 yıllık onurlu bir mücadelenin sonunda buralara geldik,Bütün engellemelere rağmen memurun sendikası olamaz dediler,onurlu bir mücadele sonucunda her iş kolunda sendikamızı kurduk,memurlar toplu sözleşme imzalayamaz dediler,Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvurduk ve kazandık ,kazanımın yanında birde tazminat hakkı kazandık, Bugün 500’e yakın belediyede Tüm Bel-Sen olarak toplu sözleşmeleri imzalıyoruz.” Bu toplu sözleşmenin Bozcaada  Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa MUTAY ise, demokrasilerde sendikal hakların elde edilmesinin önemine dikkat çekti,özellikle biz işe başladığımızdan bu yana memurun sendikal haklara başlaması için çok mücadele verildi.Ancak her gün bir engel ile karşılaştı,ama bugün geldiğimiz noktada bizim önümüze böyle anlamlı bir sözleşmeyi imzalamak kaldı,Emeğin karşılığı çok önemlidir.Çalışanlarımız çok özveriyle çalışıyorlar ve Bozcaada’mıza hizmet ediyorlar.
Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa MUTAY,demokrasilerde sendikal hakların elde edilmesinin çok önemli olduğunu,emek örgütleri olmadan,örgütsel çalışmalar olmadan,hak kazanımlarda olmuyor,Bozcaada’da bir ilke imza atmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirti ve hepinize hayırlı olmasını diliyorum dedi,”katkı veren Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.