ÇORUM ŞUBE BAŞKANIMIZ 56. GÜNÜNE GİREN AÇLIK GREVLERİ İLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

KESK Çorum Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Sendikamız Çorum Şube Başkanı Nevzat VELDET, cezaevlerinde başlayan açlık grevlerinin 56. gününe geldiğini belirterek, “Artan ölüm riskleri karşısında hepimiz kaygı duymaktayız” dedi
1980 yılından bu yana Türkiye cezaevlerinde 144 kişi açlık grevleri ve ölüm oruçları nedeni ile yaşamını yitirdiğini dile getiren VELDET açıklamasında: “Bu durum toplumun vicdanında derin yaralar açmış, ülkemizin insan hakları karnesine kara bir leke olarak geçmiştir. Yaşanan sorunlarla bugünkü açlık grevlerinin de 1982-2007 yılları arasında olduğu gibi ölümlerle sonuçlanma riski yüksektir. Söz konusu olan insan yaşamıdır ve geçmişte yaşadığımız acıların tekrarlanmaması için herkes sorumlulukla davranmalıdır.” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Resepsiyonunda ve daha sonrasında söylediği “Aç kalan falan yok, herkes her şeyi yiyor” şeklindeki sözlerini vahim bulduklarını belirten VELDET, herkesi derinden endişelendiren bu sürecin tek bir can kaybı olmadan sonlanmasının insani ve vicdani sorumluluğunun hepimizin omuzlarında olduğunu vurguladı ve bütün kamuoyunu; ölümün değil yaşamın galip gelmesi için sorunun değil çözümün bir parçası olmaya, çözüm için hep birlikte davranmaya çağırdı.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.