GÖZALTILAR, TUTUKLAMALAR, BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ

TÜM BEL-SEN Merkez Yönetim Kurulunun 18.03.2016 tarihli basın açıklaması metnidir
Yeni Türkiye’de her gün gözaltı, baskı ve katliam haberleriyle uyanıyoruz.

Cumhurbaşkanının “terör” kavramını yeniden tanımlayan açıklaması ardından barış isteyen akademisyenler, avukatlar gözaltına alınıp tutuklanırken, her gün olduğu gibi bu gün de gözaltılara bir yenisi daha eklendi.

Sendikamız Genel Sekreteri Ferit EPÖZDEMİR’in de aralarında olduğu siyasi parti ve demokratik kitle örgütü yöneticisi 30 kişi Siirt’te; iki kamu emekçisi ise sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları nedeniyle Bursa’da gözaltına alındı.

Genel Sekreter arkadaşımızın gözaltına alınma nedeni olarak “2013 yılında kent meclisi” toplantısına katılımı gerekçe gösteriliyor. İki yıldır Ankara’da yaşayan Sendikamız Genel Sekreterimizin aradan geçen onca zamandan sonra, emek ve demokrasi güçlerine yönelik saldırıların her geçen gün daha da yoğunlaştığı bir dönemde gözaltına alınması manidardır.

AKP hükümeti bir an önce baskı, gözaltı ve savaş politikalarına son vermeli, ülkemizde yaşayan bütün halklardan emekçilerin barış içinde, güvenle ve kardeşçe yaşayacağı bir sorumlulukla hareket etmelidir.

Genel Sekreterimiz Ferit EPÖZDEMİR ve diğer gözaltılar serbest bırakılmalıdır.

22

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.