GÜMÜŞHACIKÖY BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Sendikamız ile Gümüşhacıköy Belediyesi arasında 2018 – 2019 yılını içeren Toplu sözleşme imzalandı.

Gümüşhacıköy Belediyesi’nde yapılan Toplu Sözleşme imza törenine Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, Sendikamız Çorum Şube Başkanı Nevzat VELDET ve yönetim kurulu üyeleri Kenan ŞAHİN, Burhan KEKLİK ve Zihni ÜNALDI katıldı.

İmza töreninde konuşan Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, “Daima emeğin ve çalışan arkadaşlarımızın yanındayız. Çalışanlarımızın huzuru, mutluluğu ve ekonomik refahı için imkânlarımız çerçevesinde toplu iş sözleşmesi imzaladık. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çorum Şube Başkanımız Nevzat VELDET ise, “Yapılan sözleşme ile Gümüşhacıköy Belediyesinde çalışan kamu emekçilerine 2018 yılı için aylıklarına ilaveten net 600 TL, 2019 yılı için aylıklarına ilaveten net 650 TL alacaklardır. Ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde kadın çalışanlar izinli sayılacak, sözleşmeden yararlanan belediye çalışanlarının ailesinin şikâyeti üzerine aile içi şiddet uyguladığı tespit edildiği durumlarda söz konusu çalışan sözleşme hükümlerinde yer alan mali ve sosyal yardımlardan elde ettikleri elinden alınarak eşine ödenecek. Toplu sözleşme sürecinde ve imzalanmasında büyük bir özveri ve duyarlılık gösteren Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL hanıma çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.