HUKUKSUZLUKLARA SON, GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN

Gün geçmiyor ki AKP ve Saray rejiminin anti demokratik ve hukuksuz uygulamalarından yeni bir tanesini yaşamayalım. 31 Mart yerel seçimlerinde tekçi iktidarlarını sarsacak bir sonuç çıkmasın diye seçimler yaklaştıkça baskı ve saldırılarını artırarak ülkeyi bir korku imparatorluğuna dönüştürmeye çalışan AKP ve Saray rejimi hemen her gün emek, demokrasi, barış ve özgülüklerden yana kişi ve kurumları hedef alıyor.

Bu sabah saatlerinde aralarında Sendikamız Ankara 2 nolu şube başkanı Devrim KAHRAMAN ve Sendikamız eski Merkez Kadın Sekreteri Güler ELVEREN’in de aralarında olduğu 30 civarında kişi evleri basılarak gözaltına alındı.

Haklarında her hangi bir soruşturma çağrısı yapıldığında savcılıkta ve ya emniyette çok rahat ifade verecek sendikamız üyelerinin de aralarında olduğu demokratik kurum temsilcilerinin sabah saatlerinde evleri basılarak gözaltına alınmalarının hukuki değil topluma korku yaymak amaçlı siyasi birer operasyon olduğu artık tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Dün CHP PM üyesi, eski milletvekili Eren Erdem hakkında verilen tahliye kararının adeta bir hukuk skandalı biçiminde apar topar iptal edilmesi ve maalesef ki artık rutine hale dönüştürülen günlük gözaltılar göstermektedir ki siyasi iktidar yerel seçimlerde istediği sonucu almak için her türlü hukuksuzluğu gündemine almıştır.

Ancak şurası da görülmüştür ki iktidarlarını korumak için toplumu baskı, gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışanların karşısında emeğin, demokrasinin, barışın, eşitliğin ve özgürlüğün savunucuları mücadelelerinden bir an olsun geri adım atmamaktadır. Bu türden anti demokratik saldırılar bizleri yıldırmak ve ya sindirmek bir yana tam tersine birliğimizi ve mücadele kararlılığımızı güçlendirmektedir.

Bu nedenle siyasi iktidar kendisi için bile bir işe yaramadığı ortada olan bu anti demokratik ve hukuksuz saldırılara artık bir son vermeli ve Ankara 2 nolu şube başkanımız Devrim KAHRAMAN ile Sendikamız eski Merkez Kadın Sekreteri Güler ELVEREN’in de aralarında olduğu demokratik kurum temsilcileri derhal serbest bırakılmalıdır.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.