KESK KOCELİ, İŞ CİNAYETLERİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

KOCAELİ’de, Kamu Emekçileri Sendikaları Şubeler Platformu üyeleri, 10 işçinin yaşamını yitirdiği İstanbul Mecidiyeköy’deki rezidans inşaatındaki asansör katliamını protesto etti
Belediye İş Merkezi önünde biraraya gelen Kamu Emekçileri Sendikaları Kocaeli Şubeler Platformu üyeleri ‘Kaza değil cinayet’, ‘Hesabını soracağız’ yazılı pankartlar taşıyarak Mecidiyeköy’deki rezidans inşatındaki asansör kazasında önlem alınmamasını protesto etti. Tüm Bel-Sen Şube Başkanı KESK Kocaeli Dönem Sözcüsü Erdal KARAKUŞ, Soma’daki maden işçilerinden sonra rezidans inşaatında daha Taşeron Cumhuriyetine 10 işçi daha kurban verdiklerini söyledi.
Taşeronlaşma ve sendikasızlaştırma nedeniyle yaşamın daha da güvencesiz hale getirildiğini söyleyen Karakuş konuşmasına söyle devam etti: “Hepimizi derinden sarsan bu katliam, işçilerin kanınhdan beslenen taşeronlaştırma, sendikasızlaştırma başta olmak üzere çalışma yaşamını gittikçe daha güvencesiz hale getiren sistem sürdükçe iş cinayetlerinin devam edeceğini bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Taşeron istihdam hem özel sektörü hem de kamuyu zehirli bir sarmaşık gibi sardığını söyleyen Karakuş konuşmasına söyle sürdürdü: “KESK olarak tüm emekçileri 19. yüzyılın kölece çalışma koşullarına mahkum eden taşeronluğa ve geleceğimizi çalmayı hedefleyen emek düşmanı her türlü uygulamaya karşı mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna bir kez daha ilan ediyoruz. Taşeron cumhuriyetine dönüştürülen bu ülkeyi emeğin, özgürlüğün ülkesine dönüştürmek için mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürüceğiz.”

Yapılan açıklamanın ardından KESK üyeleri dağıldı.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.